UWAGA !!! Ta wersja strony jest nieaktualizowana. Zapraszamy do nowego portalu lublin.eu
Lublin - miasto inspiracji | oficjalny portal miasta Lublin
wersja do druku      przeÂślij znajomemu
Nowy żłobek i przedszkole otwarte!
Od 1 września 2013 r. rozpocznie funkcjonowanie 6 oddziałów integracyjnych Przedszkola nr 12 w Lublinie dla 120 dzieci oraz żłobek na 160 miejsc.
Prezydent Krzysztof Żuk 29 sierpnia oficjalnie otworzył żłobek i przedszkole przy ul. Wolskiej 5. W  nowej placówce znajdzie miejsce w sumie 280 maluchów.Do przedszkola uczęszczać będzie 120 dzieci, w tym 30 dzieci niepełnosprawnych. Przedszkole udostępnia 6 nowocześnie wyposażonych sal zajęć, gabinet specjalistów udzielających pomocy psychologiczno – pedagogicznej oraz salę doświadczania świata, a także 2 sale do rozwoju ruchowego dzieci. Przedszkole będzie samodzielnie przygotowywało posiłki dla dzieci w profesjonalnie urządzonej kuchni. Na terenie nieruchomości znajduje się usytuowany na terenie zielonym plac zabaw dla dzieci, wyposażony w sprzęt do rekreacji i wypoczynku.

Żłobek Nr 3 przy ul. Wolskiej jest żłobkiem nowoczesnym, bardzo dobrze wyposażonym w pomoce dydaktyczne. Żłobek przygotowany jest również na przyjęcie 15 dzieci z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Wśród pracowników żłobka, zatrudnionych na stanowisku opiekuna dziecięcego są osoby posiadające specjalizację z zakresu terapii ruchowej.