W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie: Stop Stygmatyzacji Osób Chorujących Psychicznie

Spotkanie: Stop Stygmatyzacji Osób Chorujących Psychicznie
Data rozpoczęcia 2016-04-12
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Sala Kinowa
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Siedzisz w kawiarni. Obok Ciebie ktoś czyta książkę. Przechodzisz obok, z ciekawości obserwujesz jaki tytuł książki, płacisz rachunek i wychodzisz. Siedzisz na uczelni, ktoś pyta Cię o to, gdzie najbliższe ksero. Odpowiadasz, uśmiechasz się. Wyobraź sobie, że ten Ktoś to osoba chorująca psychicznie… Czy wiedząc to zachowałbyś się neutralnie? Czy Twoja reakcja, zachowanie i emocje byłyby takie same? 

Grupa lokalna Amnesty International Lublin zaprasza wszystkich zainteresowanych na panel dyskusyjno-filmowy w ramach działań przeciwko dyskryminacji osób chorych psychicznie.  Spotkanie będzie składać się z dwóch części: seansu filmowego - dokumentu „NieObecni” oraz dyskusji, w której udział wezmą lubelscy specjaliści: 

dr Katarzyna Litwińska-Rączka – psycholog, psychoterapeuta, Doktor w Katedrze Psychologii Wychowawczej i Rodziny KUL, Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego - Sekcji Psychoterapii.
mgr Emilia Charytanowicz - psycholog, od trzech lat pracuje z osobami przewlekle chorującymi psychicznie prowadząc zajęcia grupowe oraz terapię indywidualną, pracownik i członek Lubelskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego
lek. med. Ewelina Dziwota - psychiatra, zajmuje się tematyką stygmatyzacji osób chorujących psychicznie

Podczas spotkania wyjaśnimy podstawowe pojęcia związane ze zdrowiem i chorobą psychiczną. Zostaną poruszone zagadnienie społecznego odbioru osób cierpiących na chorobę psychiczną, a także przyjrzymy się pojęciom stygmatyzacji i etykietowania osób chorych psychicznie w społeczeństwie.  Celem spotkania jest także zachęcenie Cię do refleksji nad własną postawą wobec osób z diagnozą choroby psychicznej.