W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lato w Mieście 2016
15.06.201612:31

Sportowe atrakcje, a także szereg warsztatów aktywizujących, kursów, czy wycieczek i gier podwórkowych. Miasto Lublin, jak co roku, organizuje w czasie wakacji bezpłatne bądź częściowo odpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży mieszkającej lub uczącej się na terenie Lublina. Ruszają zapisy do miejskiego programu „Lato w mieście 2016”. Pełna oferta, zasady uczestnictwa i terminy zajęć, warsztatów i półkolonii oraz wszelkie informacje organizacyjne znajdują się na stronie www.lato.lublin.eu.

W programie „Lato w Mieście 2016” nie zabraknie cieszących się dużym zainteresowaniem sportowych atrakcji, takich jak treningi piłkarskie, zajęcia karate, nauka pływania i żeglarstwa. W tym roku Urząd Miasta Lublin zaplanował kilka nowości: warsztaty fotograficzne, jumping fitness, grand prix w zośce, zajęcia CrossFit i Zumba Kids. Dzięki warsztatom gier podwórkowych dzieci odkryją na nowo zabawy z czasów dzieciństwa swoich rodziców.

Zapisy na „Lato w mieście 2016” prowadzone są bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji.

W ramach półkolonii organizowanych zarówno przez Fundację Rozwoju Sportu, jak i przez Lubelską Akademię Sportu animatorzy zajęć zapewniać będą liczne zabawy sprawnościowe rozwijające kondycję fizyczną oraz promujące aktywność wśród dzieci. Z kolei CrossFit Kids, Zumba i gry podwórkowe to propozycja  Fundacji Sempre a Frente, która przygotowała program zajęć obejmujący zarówno bardzo nowoczesne jak i nieco zapomniane formy aktywności. Lubelska Akademia Sportu Campisportivi organizuje zajęcia z Jumping Kids - nowej formy fitness polegającej na kombinacji ćwiczeń na specjalnie opatentowanych trampolinach. Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej OMEGA i Stowarzyszenie Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin zapraszają na liczne zawody piłki nożnej. Uczniowski Klub Sportowy „Żegluj” w Lublinie organizuje warsztaty żeglarsko – fotograficzno – rowerowe skierowane do młodzieży w wieku gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnym. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny w Lublinie zapewnia tematyczne półkolonie „Spotkanie z muzyką”, „Przygoda ze sztuką”, „Sport – to się opłaca”. Centrum Jana Pawła II w Lublinie zaprasza na zajęcia sportowe i artystyczne. Kreatywne półkolonie, rozwijające twórczy potencjał dzieci oferuje KreAdukacja.

Dodatkowo uczniowie będą mogli bezpłatnie korzystać z 8 basenów w lubelskich szkołach. Pływalnie będą dostępne przez całe wakacje. Czas wakacji warto wykorzystać do zdobycia umiejętności pływania. W tym roku, kolejny raz będzie można uczestniczyć w zajęciach w ramach realizowanego przez Gminę Lublin programu powszechnej nauki pływania pod nazwą "Umiem pływać".

Po emocjach sportowych i wysiłku na boisku warto skorzystać z bogatej oferty zajęć instytucji, domów kultury oraz klubów osiedlowych. W czerwcu i lipcu w ramach półkolonii organizowanych przez spółdzielcze domy kultury i kluby osiedlowe będzie okazja do uczestniczenia w ciekawych warsztatach, wycieczkach, spotkaniach i koncertach. Ciekawe propozycje przygotowały również miejskie instytucje kultury.

Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice"  jak co roku prowadzi półkolonie dla dzieci w wieku szkolnym. Zajęcia odbędą się w trzech lokalizacjach: w siedzibie DDK Bronowice oraz w filiach: Pracownie Kultury Tatary przy ul. Hutniczej i Pracownie Kultury Maki przy ul. Olchowej. Z kolei Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” w czasie wakacji zaprasza dzieci do udziału w akcji „Nareszcie lato w mieście na Węglinie!”. W ramach zajęć odbędą się interdyscyplinarne warsztaty (integracyjne, manualne, muzyczne i teatralne) rozwijające talenty i predyspozycje dzieci. Efektem końcowym każdego z pięciodniowych turnusów będzie pokaz teatralny. Dom Słów zaprasza na warsztaty pod hasłem "Jak dorosnę, chcę być dzieckiem!". W programie wakacji między innymi: praca nad stworzeniem wystawy, książki, zwiedzanie Izby Drukarstwa, warsztaty komiksowe, designu literackiego – podróż po podwórku Pinokia, czerpanie papieru, fotograficzne, kreatywnego pisania i projektowania graficznego. Wakacje podsumuje "Nocna Zmiana" czyli nocne gry i zabawy w Domu Słów oraz poranna wystawa i spotkanie z twórcami mini wydarzenia. W okresie wakacyjnym Teatr Stary proponuje bezpłatne weekendowe zwiedzanie foyer teatralnego z wystawą archeologiczną oraz sali widowiskowej. Warto również skorzystać z oferty „Lata w bibliotece”. Poszczególne filie Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowały bogatą ofertę zajęć, warsztaty taneczne, plastyczne, lekcje biblioteczne, gry planszowe, zręcznościowe i detektywistyczne.

Letnią propozycję przygotował również Narodowy Bank Polski. Podczas zajęć w siedzibie banku dzieci poznają tajemnice polskich pieniędzy – obiegowych i kolekcjonerskich. Nauczą się „czytać”  banknoty, czyli odkrywać a następnie opowiadać historie na nich zapisane. Dodatkowo na dzieci czekają konkursy z nagrodami, zagadki, układanie puzzli  i rozwiązywanie łamigłówek.

Wakacje to też najlepszy czas na zwiedzanie miasta. Lubelskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników Turystycznych POGRANICZE przygotowało ofertę dla osób niewidomych i niedowidzących w postaci wycieczki połączonej z zajęciami plastycznymi oraz dla osób niesłyszących i słabo słyszących w towarzystwie tłumacza migowego. Dla wszystkich chętnych spacery szlakiem legend lubelskich i skarbów ukrytych w naszym mieście poprowadzi Biuro Turystyki Kulturowej Krajka.

Organizatorem „Lata w mieście 2016” jest Urząd Miasta Lublin.

Pełna oferta i wszystkie niezbędne informacje dotyczące zajęć, terminów i zapisów znajdują się na stronie lato.lublin.eu.

plakat lato-w-miescie.jpg