Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Sezon Lublin

Lublin jest miastem niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Zachwyca swoją ponad 700-letnią historią opowiadaną przez liczne muzea, klimatyczne uliczki, niezwykłe zabytki oraz tajemnice skrywane w murach kamienic na Starym Mieście. Naturalny charakter rzeki Bystrzycy z licznymi zakolami, łąkami i lasem sprawia, że Lublin to również miejsce niezwykłych wypraw kajakowych skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych. Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu odnajdą tu również moc rowerowych i pieszych atrakcji zorganizowanych z myślą właśnie o nich.

Lublin to miasto, które należy bliżej poznać, by doświadczyć jego kameralnej atmosfery, zrozumieć niezwykły charakter i wyjątkowość tego miejsca. Zapraszamy Państwa do odbycia wyjątkowej przygody w ramach SEZONU LUBLIN – symbolicznego rozpoczęcia sezonu turystycznego w naszym mieście. Bogaty program trwającego 10 dni wydarzenia stanowi ofertę dla mieszkańców i gości naszego miasta, którzy gotowi są na poznanie Lublina wszelkimi zmysłami, chcą wzbogacić swoją wiedzę i spojrzeć na Lublin z nieco innej, bogatszej perspektywy.

Pierwsza edycja Sezonu Lublin odbyła się w 2012 roku. Głównym celem wydarzenia jest przybliżanie dziedzictwa kulturowo-historycznego miasta oraz oferty atrakcji turystycznych, jak również budowanie efektywnych form współpracy tworzonych przez środowiska zaangażowane w rozwój turystyki w Lublinie. Bogaty program wydarzenia tworzony jest przy udziale lokalnych partnerów, którzy w drodze zgłaszania imprez przedstawiają swoje propozycje odnoszące się do Programu Produktów Turystycznych wskazanych w Strategii Rozwoju Turystyki Miasta Lublin do 2025 roku.

Udział w imprezach Sezonu Lublin jest bezpłatny, a zapisy prowadzone są na dwa tygodnie przed rozpoczęciem wydarzenia za pośrednictwem strony sezon.lublin.eu lub bezpośrednio w Biurze Obsługi Sezonu Lublin (Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Lublinie, ul. Jezuicka 1/3).

Powiązane galerie:

Wybraliśmy Partnerów VI Sezonu Lublin

Trwa nabór partnerów do VI Sezonu Lublin

Dziękujemy za udział w Sezonie Lublin 2016

Wkrótce rozpoczynamy zapisy na Sezon Lublin 2016

Ponad 400 zgłoszeń do Sezonu

Znamy 30 partnerów tegorocznego Sezonu Lublin

Zostań partnerem Sezonu Lublin 2016

Wydarzenia polecane

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

Captcha*

Ile to jest 2 + siedem?

(wpisz wynik słownie)