Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Zagadkowy Lublin

Niezwykłe Zwiedzanie Miasta

Miasto można poznawać na kilka sposobów. Tradycyjnie z mapą, przewodnikiem i spontanicznie bez planu... Zagadkowy Lublin czeka na uważnych turystów. Proponujemy zwiedzanie wymagające aktywności, interakcji z przestrzenią miasta, rozwiązywania zagadek, wykonywania zadań i samodzielnego poszukiwania odpowiedzi. Ten sposób odkrywania Lublina dostarcza zwiedzającym wyjątkowych emocji. Przydadzą się detektywistyczne umiejętności, spostrzegawczość, odwaga i odrobina sprytu.

Quest

Quest to rodzaj edukacyjnej gry. Polega na odkrywaniu pozornie znanych miejsc poprzez wędrówkę nieoznakowaną trasą. Kierunek zwiedzania wyznaczają wierszowane wskazówki zawarte w Karcie wyprawy. Uczestnik przemieszcza się odgadując zagadki dotyczące miejsca, które zwiedza. Rozwiązanie poszczególnych zadań jest niezbędne do odgadnięcia hasła, odnalezienia skarbu i zdobycia nagrody – np. pieczątki. Wystarczy pobrać i wydrukować ulotkę questu, czytać polecenia i odkrywać tajemnice wybranego miejsca.

Quest "Skarb w Sercu Miasta - Bazylika oo.Dominikanów"

Quest "Lublin ze smakiem"

Quest "Magiczne Stare Miasto"

Quest "Znani Lublinianie"

Gra miejska

To gra fabularna rozgrywana na określonym obszarze. Tematyka gier jest nieograniczona. Udział w grze możliwy jest w dowolnym momencie. Gra wykorzystuje elementy znajdujące się w przestrzeni miasta, a o powodzeniu uczestnika decydują umiejętności pozyskiwania wiedzy i tempo rozwiązywania zadań.

Gra mieska "W poszukiwaniu magicznego kielicha"

Fabularny escape room

Uczestnicy zostają zamknięci w pokoju. Do dyspozycji mają kilka wskazówek i 60 minut na rozwiązanie zagadek i znalezienie klucza, dzięki któremu mogą wydostać się z pełnego dziwnych przedmiotów pomieszczenia.

Archiwum Kryminalne

Audioprzewodniki

Audioprzewodnik po Bazylice oo. Dominikanów pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika

Audioprzewodniki po Lublinie

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

Captcha*

Ile to jest osiem odjąć 1?

(wpisz wynik liczbowo)