Aktualności

więcej aktualności

Trwają zapisy na Sezon Lublin 2015

"Sezon Lublin" - cykl imprez inagurujących okres turystyczny w naszym mieście rozpocznie się 24 kwietnia. W ciągu 10 dni na mieszkańców Lublina i turystów czeka ponad 200 bezpłatnych wydarzeń. Zapisy na wydarzenia prowadzone są od 17 kwietnia za pośrednictwem strony internetowej sezon.lublin.eu i bezpośrednio w biurze obsługi "Sezonu Lublin", które mieści się w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 1.
więcej »

Rada Gospodarcza przy Prezydencie Miasta Lublin
Prezydent Krzysztof Żuk powołał Radę Gospodarczą, która ma stanowić organ opiniodawczo-doradczy w obszarze konsultacji zagadnień związanych ze sferą społeczno-gospodarczą Miasta. W skład Rady weszli przedstawiciele czołowych lubelskich firm, instytucji otoczenia biznesu oraz uczelni wyższych. »

Samorządowy Menedżer Regionu dla Prezydenta Krzysztofa Żuka

Prezydent Krzysztof Żuk otrzymał tytuł Samorządowego Menedżera Regionu i znalazł się w czołówce X edycji rankingu Filary Polskiej Gospodarki przygotowanym przez dziennik „Puls Biznesu” i firmę badawczą ARC Rynek i Opinia. Według ekspertów Prezydent Miasta Lublin jest liderem w województwie i wzorem do naśladowania dla samorządów z regionu.
»

 

Lublin miastem przyjaznym seniorom

Trwają prace w zakresie uruchomienia Programu „Lubelska Karta Seniora”, skierowanego do osób powyżej 60 roku życia, mieszkających na terenie Lublina. Program jest rozwiązaniem, które umożliwi seniorom rozwój swoich pasji i zainteresowań, ale także da możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego. To jedno z działań, jakie miasto podejmuje w celu aktywizacji osób starszych.
»

Śródmieście Lublina rozkwitnie

Nowe drzewa, krzewy i kwiaty mają upiększyć Śródmieście przed wakacjami. Z myślą o pieszych miasto postawi także 70 nowych ławek. To element realizacji projektu „Nasze skwery i podwórka”, przyjętego przez Prezydenta Krzysztofa Żuka w Kontrakcie dla Lublina na lata 2014-2018.
»

 

Konkurs

Do wygrania:

  Album "Szlaki Lublina"

więcej »

Czy wiesz, że

W roku 1995 MPK w Lublinie ogłosiło termin ważności swoich biletów. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ostatni dzień ważności ustalono na 31 czerwca!

Ankieta

Trwają prace nad uruchomieniem 5 nowych stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego. Czy w Twojej okolicy znajdują się stacje rowerowe?