Aktualności

więcej aktualności

100. rocznica bitwy pod Jastkowem i wkroczenia Legionów Polskich do Lublina

W dniach 31 lipca – 3 sierpnia 1915 r. rozegrała się w rejonie Jastkowa bitwa pomiędzy wojskami rosyjskimi wycofującymi się pod naporem wojsk austro-węgierskich a Legionami Polskimi.
więcej »

Lubelskie obchody 71. rocznicy Powstania Warszawskiego

W tym roku przypada 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego oraz Akcji „Burza”.
»

Jarmark Jagielloński 2015

Kolorowe pająki z bibułek i słomy, rzeźby z drewna i gliny, malowane szkło, wyroby prosto spod kowalskiego młota, wiklinowe kosze, ozdoby ręcznie wyplatane ze słomy czy z drutu, koronki, hafty i ludowe zabawki – to wszystko i wiele więcej będzie zobaczyć i kupić podczas Jarmarku Jagiellońskiego, który rozpocznie się już 14 sierpnia na Starym Mieście w Lublinie.
»

 

Lublin gospodarzem FIVB Volleyball World Grand Prix 2015
Po raz pierwszy w Lublinie, po raz drugi w naszym kraju będziemy gościć finałowy turniej FIVB World Grand Prix – prestiżowe rozgrywki w żeńskiej siatkówce. »

Lublin miasto młode - perspektywiczne

W Lublinie na 9 uczelniach wyższych kształci się ponad 70 tysięcy studentów. Znaczna większość z nich - na kierunkach pożądanych przez pracodawców z sektora BSS. To jeden z czynników, dzięki którym Lublin staje się ważnym ośrodkiem lokalizacji firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu (BSS) w Polsce.
»

 

Konkurs

Śledź profile Lublin700  i Carnavalu Sztukmistrzów
na Facebooku

Do wygrania:
  Gadżety Carnavalowe

Czy wiesz, że

Kirkut na Kalinowszczyźnie jest najstarszym zachowanym w Polsce cmentarzem żydowskim.

Ankieta

Sportowe emocje czekają pasjonatów FIVB World Grand Prix 2015. W Hali Globus 1 i 2 sierpnia ramach turnieju zostaną rozegrane ważne mecze. Czy wybierasz się na to wydarzenie sportowe?