Aktualności

więcej aktualności

Budżet Obywatelski w liczbach

Która grupa wiekowa była najaktywniejsza podczas głosowania na zgłoszone projekty? Czy więcej głosów oddały kobiety czy mężczyźni? Prezentujemy dane statystyczne podsumowujące głosowanie w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie.
więcej »

smartLublin - mobilny przewodnik po Lublinie

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami kulturalnymi. Dowiedz się jakie zabytki i atrakcje możesz zobaczyć w Lublinie. Zaplanuj trasę komunikacją miejską. Te i inne funkcje zapewnia nowa aplikacja mobilna smartLublin, którą można bezpłatnie pobierać i instalować na telefonach.
»

Koszulka reprezentacji na aukcji WOŚP

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 11 stycznia 2015 r., ale już rozpoczęły się licytacje przedmiotów przekazanych na specjalne aukcje, z których dochód zasili konto Orkiestry. Jednym z takich przedmiotów jest koszulka z autografami Męskiej Reprezentacji Polski w piłce ręcznej przekazana Fundacji Jurka Owsiaka przez Prezydenta Krzysztofa Żuka. 
»

 

Prezydent Ukrainy z wizytą w Lublinie

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, w drugim dniu wizyty w Polsce, gościł w Lublinie. W czwartek (18 grudnia), w Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12, odbyło się spotkanie z lokalną społecznością Lublina, regionu oraz Ukraińcami zamieszkującymi w Polsce. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
»

Światełko Betlejemskie w naszym domu

W lubelskim Ratuszu znajduje się Betlejemskie Światło Pokoju. Przywieźli je do Lublina harcerze z hufca ZHP.  Pod opieką Straży Miejskiej podtrzymywane będzie przez kolejne dni, aż do Bożego Narodzenia. Zachęcamy mieszkańców do zabrania wigilijnego Światełka z Groty Betlejemskiej do swojego domu. Zapraszamy do Ratusza.
»

 

Konkurs

Do wygrania:

  kalendarz Lublin Airport
na rok 2015

więcej »

Czy wiesz, że

Kirkut na Kalinowszczyźnie jest najstarszym zachowanym w Polsce cmentarzem żydowskim.

Ankieta

W tym roku powitamy Nowy Rok bawiąc się na czterech tematycznych scenach. Na które z proponowanych wydarzeń wybrałbyś się najchętniej?