Aktualności

więcej aktualności

Przedszkolaki jedzą kolorowo, ale zdrowo

Gala II Festiwalu Zdrowia Przedszkolaka „Jem kolorowo, ale zdrowo! Przedszkolacy Lubelszczyzny 2015 rok, zorganizowana przez Przedszkole nr 35 w Lublinie wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Dietetyków Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się w środę,25 marca, w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
więcej »

Budapeszt - konferencja dot. edukacji rowerowej i bezpieczeństwa na drodze.

 20 marca br. w Budapeszcie odbyła się konferencja poświęcona wymianie doświadczeń w zakresie edukacji rowerowej i bezpieczeństwa na drodze w regionie Wyszehradzkim, obejmującym Polskę, Czechy, Słowację i Węgry. Polskę na konferencji reprezentował Lublin, który może pochwalić się bogatym dorobkiem w zakresie rozwoju nowoczesnej edukacji rowerowej dla dzieci i młodzieży. 
»

Ostatnie dni otwartego naboru do Nocy Kultury

Tegoroczna Noc Kultury rozpocznie się 6 czerwca i potrwa do świtu. Jak zawsze ożywi ulice, place, skwery, podwórka, budynki i elementy architektury, tchnie życie w staromiejskie zaułki, ukaże znane miejsca w nowym świetle. Koordynatorzy zapraszają do współpracy przy tworzeniu programu każdego, kto chce mieć swój wkład w to wyjątkowe wydarzenie. Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń upływa 31 marca br.
»

 

Głosujmy na naszą inwestycję!

Trwa głosowanie na inwestycje nominowane w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2015. Zwycięzca otrzyma specjalną nagrodę od czytelników Portalu Samorządowego. Jedną z nominacji otrzymała największa w historii naszego miasta inwestycja drogowa: Budowa drogi dojazdowej do obwodnicy Lublina. Głosy można oddawać do 7 kwietnia.
»

Rekomendacje dla Lublina przygotowane przez IBM

IBM zakończył realizowany we współpracy z Urzędem Miasta Lublin miesięczny program wolontariatu pracowniczego – IBM Corporate Service Corps. Przez cztery tygodnie pracownicy koncernu reprezentujący 12 krajów świata pracowali nad przygotowaniem zbioru zaleceń i rekomendacji w rożnych obszarach m.in. w zakresie mierzenia efektywności działań, zarządzania informacją i komunikacją z cudzoziemcami prowadzoną przez Urząd Miasta Lublin oraz strategią inkubatora przedsiębiorczości prowadzonego przez Fundację Rozwoju Lubelszczyzny.
»

 

Konkurs

Sprawdź czy wygrałeś:

  kubek i dzwonek rowerowy z logo Lublin Miasto Inspiracji

więcej »

Czy wiesz, że

Jesziwa Chachmej uchodziła za najlepiej wyposażoną szkołę rabinacką na świecie. Miała bogaty księgozbiór, w którym zgromadzono hebrajskie druki z XVI i XVII w. Kandydaci zdający na studia w jesziwie musieli umieć wyrecytować z pamięci 400 stron Talmudu. Studia trwały cztery lata, językiem wykładowym był hebrajski. W 1933 r. studiowało tu blisko 200 osób z Polski i innych krajów, m.in. Palestyny, Argentyny, Chile.

Ankieta

Trwają prace nad uruchomieniem 5 nowych stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego. Czy w Twojej okolicy znajdują się stacje rowerowe?