Aktualności

więcej aktualności

Znamy wyniki głosowania

W ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Lublina na 2015 rok swój głos oddało prawie 47 tys. mieszkańców. Głosowaniu poddano 237 projektów. Mamy już listę tych, które uzyskały największą ilość głosów i tym samym zostaną zrealizowane w 2015 roku. Wśród zwycięzców znalazły się m.in.: Free wifi in Lublin, 1000 drzew dla Lublina, plac zabaw na Bronowicach i polepszenie warunków życia zwierząt w lubelskim schronisku. Na ten ostatni zagłosowało 6715 osób.
więcej »

Lublin Liderem Rozwoju Regionalnego

Podczas II Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Katowicach miasto Lublin zostało nagrodzone statuetką Lidera Rozwoju Regionalnego. Nagrodę odebrał Zastępca Prezydenta ds. Zarządzania Miastem Grzegorz Siemiński. Celem programu jest zaprezentowanie podmiotów, które prężnie działają, inwestują, rozwijają się i są Liderami zarówno na swoim obszarze jak i w perspektywie całego kraju.
»

Organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych

W celu usprawnienia ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. W dniach 31 października - 3 listopada funkcjonariusze Policji będą kierować ruchem w godzinach jego największego nasilenia. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej.
»

 

Jubileusz 50-lecia LPEC

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. dostarcza mieszkańcom Lublina ciepło już od 50 lat. Spółka przez pół wieku budowała swoją pozycję na rynku, by stać się jednym z wiodących dystrybutorów ciepła systemowego w Polsce. LPEC zabezpiecza ponad 60% zapotrzebowania Lublina w ciepło, ogrzewając blisko 250 tysięcy jego mieszkańców.
»

Ogólnopolska Karta Dużych Rodzin

29 października w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim miało miejsce uroczyste podpisanie porozumień z ośmioma podmiotami z terenu Województwa Lubelskiego, które przystąpiły do ogólnopolskiej Karty Dużych Rodzin.
»

 

Konkurs


Do wygrania

przewodnik Ogarnij Miasto

więcej »

Czy wiesz, że

W nocy z 16 na 17 marca 1942 roku rozpoczęła się akcja likwidacji getta na lubelskim Podzamczu. Noc ta jest przyjmowana jako początek "Akcji Reinhard" czyli zagłady Żydów na terenie Generalnego Gubernatorstwa.

Ankieta

Które z nadchodzących wydarzeń kulturalnych uważasz za najciekawsze?