Aktualności

więcej aktualności

Twój pomysł może być wart 6000 zł

Prezydent Miasta Lublin zaprasza studentów oraz absolwentów studiów magisterskich, inżynierskich i licencjackich do wzięcia udziału w V edycji Konkursu Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową poświęconą rozwojowi gospodarczemu miasta. Główna nagroda to aż 6000 zł ! Prace konkursowe przyjmowane będą do 15 września br.
więcej »

Czuby zapraszają do tańca

Zapraszamy na kursy tańca z instruktorem oraz zabawy taneczne dla dzieci dorosłych. Od początku wakacji w wąwozie na Czubach trwa integracja mieszkańców przy muzyce. Zajęcia są bezpłatne, przewidziano także niespodzianki. Taneczne spotkania parkowe w Altanie w Parku im. Jana Pawła II potrwają do końca sierpnia. W każdy czwartek od godz.18:00 rozpoczyna się taneczna integracja i animacja dla dzieci, od godz. 19:00 nauka tańca z instruktorem, a od godz. 20:00 zabawa taneczna.
»

Powstaje ważna strategia

Rozpoczynamy wstępne konsultacje przy opracowaniu "Strategii realizacji systemu dróg rowerowych w Lublinie". Celem projektu jest przygotowanie i uzgodnienie Strategii rozwoju systemu podstawowych tras rowerowych przebiegających na terenie Lublina, służących obsłudze podróży o charakterze ponadlokalnym, związanych z dojazdami do obszaru śródmiejskiego, podróży międzydzielnicowych oraz podróży poza granice miasta.
»

 

Kolarstwo w międzywojennym Lublinie

Galeria Ratusz zaprasza na kolejną wyjątkową wystawę. Dzieje kolarstwa lubelskiego w okresie międzywojennym prezentują liczne fotografie ze zbiorów prywatnych Pani Mai Lambert – Zamorowskiej, mieszkanki Lublina córki znanego kolarza Tadeusza Lamberta i wnuczki Józefa Lamberta działacza sportowego z tego okresu. Fascynującą historię sportowców, działaczy i imprez kolarskich, m.in. pierwszych wyścigów dookoła Polski, które przebiegały przez Lublin, będzie można oglądać w Ratuszu do 1 września br.
»

Ruszyły zapisy do Pierwszej "Dychy"

Zapisy przyjmowane będą drogą elektroniczną, na specjalnym formularzu,  do 18 września do godziny 12:00 lub do wyczerpania limitu uczestników. Liczba biegaczy jest ograniczona do 1200 osób. Bieg na dystansie 10 km odbędzie się 21 września, na terenach rekreacyjnych wokół Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie.
»

 

Konkurs


Sprawdź, czy wygrałaś/-eś


dmuchany zagłowek z logo miasta

więcej »

Czy wiesz, że

Kirkut na Kalinowszczyźnie jest najstarszym zachowanym w Polsce cmentarzem żydowskim.

Ankieta

Gdzie i jak najchętniej odpoczywasz latem po pracy?