Aktualności

więcej aktualności

Trzecia Dycha dla Jasia

W sobotę 24 stycznia o godz. 22.00 startuje Trzecia Dycha do Maratonu. Jest to wyjątkowy bieg prowadzący nocą po głównych ulicach Lublina. Po raz kolejny szykuje się rekord frekwencyjny, do tej pory zgłosiło się blisko 1200 uczestników. Wszystkich tych, którzy nie mogą startować, zapraszamy do kibicowania na trasie biegu oraz na mecie w hali Globus.
więcej »

38 Filia MBP otwarta przy Relaksowej

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego zaprasza mieszkańców Lublina do nowo otwartej Filii nr 38 przy ul. Relaksowej 25.
»

Ferie z kulturą

Uczniowie, którzy zostają w Lublinie na ferie zimowe, mogą w ciekawy sposób spędzić dwa tygodnie przerwy od nauki. W każdej z dzielnic organizowane są różnorodne zajęcia kulturalne - od warsztatów tanecznych, po teatralne, plastyczne czy muzyczne, a także wyjścia do kina, teatru czy zwiedzanie Lublina z przewodnikiem.
»

 

"Carte Blanche" już w kinach

Nakręcony w Lublinie film w reżyserii Jacka Lusińskiego, pojawił się na ekranach kin 23 stycznia. We wtorek odbyła się lubelska premiera filmu opowiadającego historię nauczyciela, który w obawie przed utratą pracy przez wiele lat ukrywał, że traci wzrok. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pokazu.
»

Janda, Figura i Ostaszewska jako Dulskie u Bajona

14 stycznia rozpoczęły się zdjęcia do najnowszego filmu Filipa Bajona – „Panie Dulskie”. Twórca przebojowych „Ślubów panieńskich” i „Przedwiośnia” rzuca całkowicie nowe spojrzenie na ponadczasową komedię „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością. Część scen do filmu będzie kręcona w Lublinie.
»

 

Konkurs

Do wygrania:

  koszulka z logo
Lublin Miasto Inspiracji

więcej »

Czy wiesz, że

Jesziwa Chachmej uchodziła za najlepiej wyposażoną szkołę rabinacką na świecie. Miała bogaty księgozbiór, w którym zgromadzono hebrajskie druki z XVI i XVII w. Kandydaci zdający na studia w jesziwie musieli umieć wyrecytować z pamięci 400 stron Talmudu. Studia trwały cztery lata, językiem wykładowym był hebrajski. W 1933 r. studiowało tu blisko 200 osób z Polski i innych krajów, m.in. Palestyny, Argentyny, Chile.

Ankieta

23 stycznia odbyła się premiera nakręconego w naszym mieście filmu "Carte Blanche", opowiadającego o nauczycielu, który stracił wzrok. Wybierasz się na ten obraz?