Aktualności

więcej aktualności

Podsumowanie tygodnia Budżetu Obywatelskiego

W ciągu pierwszego tygodnia głosowania w lubelskim Budżecie Obywatelskim zagłosowało ponad 14 tys. mieszkańców, oddając ponad 60 tys. głosów na projekty. więcej »

Lublin kulturalny czy akademicki?

Po wakacyjnej przerwie, ponownie zapraszamy studentów (zwłaszcza tych I roku) na oryginalne spacery. W ramach projektu “Lublin z Duszą” już od połowy października proponujemy dwie trasy “Lublin kulturalny” i całkowicie nową wycieczkę “Lublin akademicki”. Trwają zapisy na poszczególne wycieczki.
»

Sukces roweru miejskiego w Lublinie

Od 10 dni mieszkańcy Lublina mogą podróżować rowerewm miejskim, a już padły rekordy wypożyczeń. W ciągu 10 dni aż pięciu osobom wśród najaktywniejszych użytkowników rowerów udało się osiągnąć ponad 50 wynajmów. Rekordzista ma ich już na koncie 78. W tym czasie w systemie zarejestrowało się prawie 12 tysięcy osób, ponad 4 tysiące dokonało już pierwszego wypożyczenia, a suma wynajmów wyniosła 19 285.
»

 

Wiecha na Basenie Olimpijskim

Zgodnie z tradycją budowlaną, wiecha symbolizująca zakończenie prac przy stanie surowym, zawisła dzisiaj na budynku Basenu Olimpijskiego. Oznacza to, że prace budowlane znalazły się na półmetku. Oddanie do użytku zespołu krytych pływalni zaplanowano na kwiecień 2015 r.
»

Współpraca Urzędu Miasta Lublin i Poczty Polskiej

29 września Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Prezes Zarządu Poczty Polskiej Jerzy Jóźkowiak podpisali list intencyjny, którego głównym celem jest nawiązanie stałej współpracy pomiędzy instytucjami. 
»

 

Konkurs

Sprawdź, czy wygrałaś/-eś

bilety na otwarcie
Areny Lublin
 

więcej »

Czy wiesz, że

Jesziwa Chachmej uchodziła za najlepiej wyposażoną szkołę rabinacką na świecie. Miała bogaty księgozbiór, w którym zgromadzono hebrajskie druki z XVI i XVII w. Kandydaci zdający na studia w jesziwie musieli umieć wyrecytować z pamięci 400 stron Talmudu. Studia trwały cztery lata, językiem wykładowym był hebrajski. W 1933 r. studiowało tu blisko 200 osób z Polski i innych krajów, m.in. Palestyny, Argentyny, Chile.

Ankieta

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Czy już oddałeś głos na wybrane projekty?