Aktualności

więcej aktualności

Cichy nightskating w Lublinie

Pierwszy w tym roku lubelski nightskating wyruszy w czwartek o godz. 20.00 spod pomnika pomnika MC Skłodowskiej. Uczestnicy będą mieli do przejechania 22 kilometry. W ubiegłorocznym pierwszym przejeździe wzięło udział 340 rolkarzy. Ze wzglęu na trwający Wielki Tydzień najbliższy Night Skating Lublin odbędzie się bez muzyki. 
więcej »

Rozpoczynamy Sezon Lublin!

Już po raz trzeci zapraszamy mieszkańców Lublina do udziału w "Sezonie Lublin". Proponujemy udział w cyklu imprez przygotowanych specjalnie na rozpoczęcie sezonu turystycznego w naszym mieście. "Sezon Lublin 2014. Zapraszam na szlak" odbędzie się w dniach 25 kwietnia - 4 maja.
»

Spacery z nagrodami

Zapisz się na najbliższy spacer “Lublin z Duszą” i wygraj nagrodę! Trasa składa się z dwóch części - w czwartek, 24 kwietnia proponujemy Ci kulturalny podbój Śródmieścia, we wtorek, 29 kwietnia odkryjesz  “duszę” Starego Miasta. Wśród osób, które wezmą udział w propozycji, rozlosujemy wejściówki do Teatru Starego i na VI Lublin Jazz Festiwal, a także inne nagrody.
»

 

Lublin stawia na technologie lotnicze

Urząd Miasta Lublin, Urząd Marszałkowski oraz Zarząd PZL-Świdnik 14 kwietnia br. podpisały list intencyjny w sprawie utworzenie Lubelskiego Klastra Zaawansowanych Technologii Lotniczych. Podczas uroczystości, która odbyła się na Zamku Lubelskim podkreślono wkład Lubelszczyzny w rozwój polskiego lotnictwa oraz zapewniono o wzajemnej współpracy pomiędzy władzami samorządowymi, nauką a otoczeniem biznesowym.
»

Wizyta na budowie basenu olimpijskiego

Prezydent Krzysztof Żuk gościł w sobotę Andrzeja Biernata, Minista Sportu i Turystyki. Wizyta odbyła się na terenie placu budowy zespołu krytych pływalni przy al. Zygmuntowskich.
»

 

Konkurs

Konkurs plastyczny
„Lublin w kolorach”


dla
dzieci i młodzieży z lubelskich szkół oraz przedszkoli

więcej »

Czy wiesz, że

Kościół pw. św. Agnieszki ufundował mieszkaniec Kalinowszczyzny, któremu we śnie objawił się zakonnik okryty płaszczem augustiańskim.

Ankieta

W kwietniu zainaugurowane zostanie połączenie z Portu Lotniczego Lublin do Rzymu, a w lipcu do Frankfurtu. Który z dostępnych kierunków uważasz za najbardziej atrakcyjny?