Aktualności

więcej aktualności

Wizyta Anny Komorowskiej w Lublinie

Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Anna Komorowska złożyła wizytę w Lublinie. Podczas wizyty Pierwsza Dama wzięła udział w spotkaniu międzypokoleniowym "Inspiracje nie liczą lat - sztuka łączy pokolenia" w Zespole Ośrodków Wsparcia przy ul. Lwowskiej oraz spotkała się z przedstawicielkami Forum Kobiet Lublina.
więcej »

Trzecia edycja projektu „Kreatywni”

Ideą projektu „Kreatywni” jest identyfikacja kreatywnych lublinian prowadzących działalność oraz tworzących unikalne, nieszablonowe rozwiązania, a następnie prezentacja ich pracy jako przykładu dobrych, rynkowych praktyk inspirujących innych. Ich aktywność jest dowodem na istnienie ogromnego potencjału tkwiącego w małym biznesie, będącym naturalną przestrzenią rozwoju dla najbardziej pomysłowych i aktywnych.
»

Głosowanie na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania

Wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania w innym miejscu niż miejsce zamieszkania, należy złożyć w Referacie Ewidencji Ludności Wydziału Spraw Admistracyjnych Urzędu Miasta Lublin, ul. Leszczyńskiego 20, nie później jednak niż w 2. dniu przed dniem ponownego głosowania, tj. do piątku (22 maja). Wniosek może zostać złożony pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. 
»

 

Ruszył nabór do GovJam Lublin „Miasto Zmian. Zmiana Miasta”

Tylko do 26 maja (wtorek) uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci mogą zgłosić się do udziału w dwudniowych warsztatach GovJam Lublin "Miasto Zmian. Zmiana Miasta" (10-11 czerwca br.) realizowanych metodą govjam, podczas których spróbują znaleźć projektowe rozwiązania dla kwestii – Co może zrobić miasto, żeby zachęcić młodych ludzi do pozostania w Lublinie? Najciekawsze projekty zostaną dofinansowane przez organizatorów.
»

Wschód Kultury - Inne Brzmienia Art’n’Music Festival 2015

Tegoroczna edycja Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival obędzie się w dniach 8-12 lipca. Przez 5 dni festiwalu w Lublinie zaprezentuje się 20 zespołów i projektów muzycznych, pojawią się artyści z aż 13 krajów świata, a na jedynych koncertach w Polsce usłyszymy między innymi Einstürzende Neubauten i Tony’ego Allena.
»

 

Konkurs

Sprawdź czy wygrałeś:

  Płytę z filmem "Ta cholerna niedziela"

więcej »

Czy wiesz, że

Jesziwa Chachmej uchodziła za najlepiej wyposażoną szkołę rabinacką na świecie. Miała bogaty księgozbiór, w którym zgromadzono hebrajskie druki z XVI i XVII w. Kandydaci zdający na studia w jesziwie musieli umieć wyrecytować z pamięci 400 stron Talmudu. Studia trwały cztery lata, językiem wykładowym był hebrajski. W 1933 r. studiowało tu blisko 200 osób z Polski i innych krajów, m.in. Palestyny, Argentyny, Chile.

Ankieta

Noc Kultury 6/7 czerwca to mnogość atrakcji inspirujących do odkrywania wyjątkowego klimatu miasta. Czy weźmiesz udział w tym wydarzeniu?