UWAGA !!! Ta wersja strony jest nieaktualizowana. Zapraszamy do nowego portalu lublin.eu
Lublin - miasto inspiracji | oficjalny portal miasta Lublin

Aktualności

więcej aktualności

Otwarcie Punktu Obsługi Cudzoziemców w Łucku

Punkt Obsługi Cudzoziemców od 18 września funkcjonuje w Centrum Świadczenia Usług Administracyjnych w Łucku - odpowiedniku naszego Biura Obsługi Mieszkańców.
więcej »

"Kodeks reklamowy” dla Lublina

Miasto rozpoczyna prace nad uchwałą regulującą możliwości reklamowania się w przestrzeni publicznej. Jest to możliwe dzięki przyjętej we wrześniu ustawie krajobrazowej dającej miastom większe kompetencje w zakresie ochrony krajobrazu.
»

Park Ludowy przejdzie odnowę

Gotowe są wstępne założenia zagospodarowania terenu Parku Ludowego, który po rewitalizacji stanie się parkiem aktywnej rekreacji. Spójna wizja zawiera propozycje rozwiązań promujących aktywny styl życia i zachęcających do odwiedzania parku. Projekt został zgłoszony do realizacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych nowej perspektywy finansowej UE.
»

 

Panie Dulskie na Festiwalu w Gdyni

Gorące brawa i salwy śmiechu, z tak entuazjastycznym przyjęciem widzów jubileuszowego 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni spotkał się film "Panie Dulskie" w reżyserii Filipa Bajona. Wszystkie zdjęcia plenerowe były kręcone w Lublinie. Film został dofinansowany przez Lubelski Fundusz Filmowy.
»

Lublin wyróżniony

Lubelski Urząd Stanu Cywilnego wzorowo wdrożył i obsługuje system "Źródło" służący do edycji oraz przetwarzania danych gromadzonych w Systemie Rejestrów Państwowych. To dało Lublinowi 3 miejsce w zestawieniu 20 najbardziej aktywnych USC w Bazie Usług Stanu Cywilnego (BUSC).
»

 

Konkurs

Sparwdź czy wygrałeś:

Płytę z filmem "Carte Blanche"

więcej »

Czy wiesz, że

W nocy z 16 na 17 marca 1942 roku rozpoczęła się akcja likwidacji getta na lubelskim Podzamczu. Noc ta jest przyjmowana jako początek "Akcji Reinhard" czyli zagłady Żydów na terenie Generalnego Gubernatorstwa.

Ankieta

Która z tegorocznych lubelskich imprez była najatrakcyjniejsza?