Aktualności

więcej aktualności

Lubelski projekt wśród najlepszych inwestycji

Redakcja serwisu Portalsamorzadowy.pl, wraz z Radą Konsultacyjną konkursu, wytypowała dziesięć Top Inwestycji Komunalnych Polski Wschodniej 2014. Znalazły się tutaj najciekawsze inwestycje, które przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionu i mieszkańców pięciu województw wschodniej części kraju w ostatniej dekadzie. Projekt „Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie” został doceniony przez ekspertów i otrzymał ten zaszczytny tytuł.
więcej »

Zapraszamy na jabłkowy piknik

W sobotę 20 września na Rynku Starego Miasta w Lublinie odbędzie się Lubelskie Święto Młodego Cydru - najbardziej jabłkowy piknik w Polsce. Młoda branża, która w tym sezonie szturmem zdobyła serca Polaków, ustanawia tym samy nową tradycję - na wzór Beaujolais Nouveau świętuje pierwsze zbiory jabłek i pierwszy młody cydr.
»

Lublin wyróżniony za działania integrujące imigrantów

Miasto Lublin otrzymało wyróżnienia "Miasta Otwarte" aż w 4 kategoriach. Nagrody przyznawane są przez Fundację Inna Przestrzeń w ramach prowadzonej przez nią akcji społecznej "Włącz się w Polskę".
»

 

Poznaj duszę Lublina

Ponad 200 studentów zza granicy, którzy podjęli w tym roku naukę na uczelniach Lublina, odkryje kulturalny klimat naszego miasta dzięki Spacerom „Lublin z Duszą”. W wycieczkach uczestniczą młodzi ludzie z Ukrainy, Białorusi, Tajwanu, Arabii Saudyjskiej oraz USA.
»

Pierwsza dycha już w niedzielę

21 września o godz. 11.00 nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się cykl biegów Cztery DYCHY do Maratonu Lubelskiego. Trwa rejestracja internetowa i w tej chwili na liście startowej znajduje się ponad 700 biegaczy. Do 18 września zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony lub w Biurze Zawodów (w dniach 19 - 20 września).
»

 

Konkurs

Do wygrania

zestawy pikinikowe Cydru Lubelskiego 
(torba, koc, kapelusz, okulary)

więcej »

Czy wiesz, że

Kościół pw. św. Agnieszki ufundował mieszkaniec Kalinowszczyzny, któremu we śnie objawił się zakonnik okryty płaszczem augustiańskim.

Ankieta

27 września odbędzie się uroczyste otwarcie Areny Lublin. Czy wybierasz się na to wydarzenie?