Aktualności

więcej aktualności

Lublin wysoko w rankingach!

Lublin zajmuje wysokie miejsca w rankingu wyników edukacyjnych polskich metropolii przeprowadzonego przez niezależne organizacje MamPrawoWiedziec oraz Mojapolis.pl. Pod uwagę wzięto osiągnięcia uczniów na egzaminach po szóstej klasie szkoły podstawowej oraz maturze na poziomie podstawowym z języka polskiego i matematyki.
więcej »

Sportowy weekend w Lublinie

Zapraszamy na sportowy weekend w Lublinie. W nadchodzących dniach na sportowe emocje mogą liczyć kibice piłki nożnej, koszykówki, piłki ręcznej kobiet i mężczyzn oraz futsalu.
»

Happening "Pierwszy krok" pod Ratuszem

W piątek pod lubelskim Ratuszem odbyła się inauguracja projektu Fundacji „Tu obok”: „Miasto dla ludzi. Lubelskie standardy infrastruktury pieszej". W happeningu „Pierwszy krok” wziął udział Prezydent Krzysztof Żuk, przebywający w Lublinie prof. Jan Gehl oraz Prezes Fundacji Marta Kurowska.
»

 

II konsultacje społeczne dotyczące strategii realizacji systemu dróg rowerowych w mieście Lublin

W dniach od 24 października do 4 listopada b.r. odbędzie się II runda konsultacji społecznych w ramach której będzie można zgłaszać uwagi do Strategii, a w szczególności uwagi dotyczące proponowanego układu tras rowerowych.
»

Otwarcie DPS „Kalina” dla 25 osób z chorobą Alzheimera

We wtorek (28 października) o godz. 11.00 w Domu Pomocy Społecznej „Kalina” przy ul. Kalinowszczyzna 84 odbędzie się uroczystość otwarcia nowego oddziału Domu przeznaczonego dla 25 osób z chorobą Alzheimera.
»

 

Konkurs


Do wygrania

przewodnik Ogarnij Miasto

więcej »

Czy wiesz, że

Kościół pw. św. Agnieszki ufundował mieszkaniec Kalinowszczyzny, któremu we śnie objawił się zakonnik okryty płaszczem augustiańskim.

Ankieta

Czy korzystałeś już z Roweru Miejskiego?