W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Staże dla studentów we Francji i Niemczech

17.05.201909:20

W związku z trójstronnym porozumieniem pomiędzy miastami Lublin, Nancy (Francja) i Karlsruhe (Niemcy), ogłaszamy nabór na wakacyjny staż w terminie 5-30 sierpnia 2019 roku. Tak jak w poprzednich latach oba miasta przyjmą u siebie 4 osoby z Lublina (2 w Nancy i 2 w Karlsruhe).

Nabór zgłoszeń trwa do 24 maja bieżącego roku.

Uczestnikami stażu w Nancy mogą być studenci romanistyki, lingwistyki stosowanej i/lub innych kierunków, którzy znają język francuski na poziomie B2/C1. Chętni na staż w Karlsruhe powinni być studentami germanistyki, lingwistyki stosowanej i/lub innych kierunków i znać język niemiecki na poziomie B2/C1. Ponadto powinny to być osoby w wieku do 25 lat, które dotychczas nie brały udziału w projekcie.

Organizacją stażu zajmują się Urzędy Miast Nancy i Karlsruhe, które zapewniają zakwaterowanie, wyżywienie i program kulturalny. Uczestnicy pokrywają koszty transportu i zobowiązani są do przesłania sprawozdania z przebiegu stażu w terminie do 14 dni od daty jego zakończenia.

Nabór uczestników stażu zostanie przeprowadzony przez komisję rekrutacyjną, w skład której wchodzić będą pracownicy Biura - Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin. Decyzja komisji jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

Aby wziąć udział w procesie rekrutacyjnym należy przesłać następujące dokumenty:

  • CV w języku polskim i (odpowiednio): francuskim (Nancy), niemieckim (Karlsruhe), wraz ze zdjęciem;
  • list motywacyjny w języku polskim i (odpowiednio): francuskim (Nancy), niemieckim (Karlsruhe);
  • zaświadczenie o znajomości języka francuskiego/niemieckiego (certyfikat) na poziomie B2/C1, w przypadku studentów kierunków niefilologicznych - staż w Nancy/Karlsruhe (odpowiednio);
  • zaświadczenie o statusie studenta;

pocztą elektroniczną na adres: joanna.szelag@lublin.eu lub złożyć osobiście w:

Urząd Miasta Lublin
Referat ds. Protokołu i organizacji wizyt oficjalnych
Biuro - Centrum Współpracy Międzynarodowej
Rynek 8, II piętro, 20-111 Lublin

Termin składania zgłoszeń upływa w dniu 24 maja 2019 r. o godz. 15:30.

Każdy z kandydatów otrzyma informację zwrotną na wskazany przez niego adres e-mail zamieszczony w przekazanym CV.

Nasze projekty