W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Hale magazynowo-produkcyjne

Na magazynowej mapie Polski Lublin wymieniany jest jako jedna z najbardziej perspektywicznych lokalizacji dla nowych inwestycji magazynowych i produkcyjnych w Polsce.

Do największych atutów Lublina na tle innych ośrodków magazynowych w Polsce należy przede wszystkim strategiczna lokalizacja przy wschodniej granicy Polski i Unii Europejskiej. Pozwala ona inwestorom na umiejscowienie przyszłych obiektów magazynowych w bezpośrednim sąsiedztwie atrakcyjnych rynków zbytu (Ukraina, Białoruś), przy jednoczesnym zachowaniu stabilności i bezpieczeństwa prowadzenia biznesu charakterystycznych dla Polski. Kolejnym argumentem przyciągającym nowe inwestycje z sektora przemysłowo-magazynowego jest dostępność wykwalifikowanych pracowników i relatywnie niższe koszty pracy oraz prowadzenia biznesu.

Obecnie w Lublinie znajduje się 270 274 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej w 11 obiektach produkcyjno-magazynowych (3 z nich są zlokalizowane w Podstrefie Lublin), a w planowaniu i przygotowaniu jest obecnie 70 800 m2 powierzchni. Biorąc pod uwagę wysoki potencjał rozwoju rynku lubelskiego oraz atrakcyjność i duże zainteresowanie inwestorów magazynowych, w najbliższych latach podaż nowoczesnych powierzchni przemysłowo-magazynowych może osiągnąć poziom blisko 350 000 m2. Już teraz Lublin jest najważniejszym ośrodkiem magazynowym we Wschodniej Polsce, a w niedalekiej przyszłości ma szansę stać się jednym z najprężniej rozwijających się ośrodków magazynowych w skali kraju. Jest to niewątpliwie związane również ze znacznie lepszą dostępnością komunikacyjną Lublina. W odległości 10 km od centrum miasta powstał Port Lotniczy Lublin. W bezpośrednim sąsiedztwie lotniska powstała północna obwodnica Lublina będąca częścią  obecnie realizowanych dróg ekspresowych S12, S17 oraz S19. Przebudowane zostały również niektóre drogi wewnętrzne – m.in. ul. Mełgiewska, która stanowi główną oś lubelskiej dzielnicy gospodarczej oraz umożliwia bezpośredni dojazd do lotniska i obwodnicy miasta.

Jako pierwsze w Lublinie zaczęły się rozwijać własne magazyny poszczególnych przedsiębiorstw. Przykładem jest tu Centrum Dystrybucyjne firmy Tradis o pow. 17 000 m2, Centrum Ekspedycyjno-Rozdzielcze Poczty Polskiej o powierzchni 17 500 m2 oraz oddział przeładunkowy firmy Raben o pow. 16 200 m2.

Wraz z rozwojem lokalnego rynku rozpoczęły się realizacje nowoczesnych powierzchni magazynowych na wynajem. Jednym z pierwszych takich obiektów było oddane w 2011 roku Centrum Logistyczne Mełgiewska z powierzchnią 13 300 m2.  Na terenie Podstrefy Lublin Euro-Parku Mielec powstał park  produkcyjno – logistyczny o powierzchni 54 000 m2 oferowany przez Millenium Logistic Parks, a także Panattoni Park Lublin z łączną powierzchnią na poziomie około 71 000 mnowoczesnej powierzchni magazynowej do wynajęcia. Dodatkowo w 2015 roku zakończono budowę centrum logistycznego firmy Goodman przy ul. Mełgiewskiej o powierzchni 35 000 m2. Tym samym obecnie w Lublinie znajdują się obiekty trzech globalnych operatorów przemysłowych - Panattoni Europe, MLP Group oraz Goodman. Jedną z ostatnich realizacji zakończoną w roku 2021 jest Panattoni Park Lublin III, którego łączna powierzchnia przekracza 32 000 m2.

W trakcie realizacji znajduje się największy w Lublinie park logistyczno-przemysłowy 7R Park Lublin o łącznej powierzchni ok. 108 000 m2 w pięciu halach. Zlokalizowany przy jednej z głównych arterii komunikacyjnej Lublina, ul. Mełgiewskiej, park już dzisiaj oferuje powierzchnię magazynowo-produkcyjną głównie dla firm z sektora logistycznego, zlokalizowaną w dwóch halach o powierzchni 33 600 m2Obecnie w przygotowaniu i w budowie są kolejne hale o powierzchni ok. 67 300 m2. Do globalnych graczy na rynku dołączyli lokalni deweloperzy, jak firma Ter-Bud, która wynajęła blisko 7 000 m2 w Zadębie Logistics Centre. W 1 kwartale 2023 r. zakończyła się również realizacja obiektu Metalurgiczna 64 inwestora JS Budownictwo, gdzie dostarczono 6 850 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej w modułach typu SBU. W przygotowaniu jest hala magazynowo-przeładunkowa z częścią socjalno-biurową przy ul. Banacha o powierzchni ok. 3 500 m2

Czynsze wywoławcze za nowoczesne powierzchnie magazynowo - produkcyjne w Lublinie kształtują się na poziomie 3,80-6,70 euro/m2/miesiąc.

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym folderem o nowoczesnych powierzchniach magazynowych w Lublinie.

Do pobrania

Nasze projekty