W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Światowy Dzień Własności Intelektualnej 2018 r.

Światowy Dzień Własności Intelektualnej 2018 r.
18.04.201815:04

26 kwietnia 2018 r. Lubelski Instytut Designu LPNT S.A. we współpracy z Lubelskim Klubem Biznesu, Okręgową Radą Adwokacką w Lublinie i Urzędem Miasta Lublin zaprasza na Seminarium z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej.

Wydarzenie będzie okazją do wspólnej rozmowy o roli własności intelektualnej, jak i o tym, w jaki sposób podnosić kreatywność i innowacyjność. Jest też okazją do wymiany refleksji przedstawicieli różnych środowisk.

Światowy Dzień Własności Intelektualnej (Światowy Dzień IP) został ustanowiony w 2000 r. przez państwa członkowskie Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Ustalenie tego święta na 26 kwietnia nawiązuje do wejścia w życie Konwencji WIPO z 1970 r. Celem Dnia IP jest zwiększenie ogólnej wiedzy na temat własności intelektualnej. Światowy Dzień IP daje każdego roku wyjątkową okazję do refleksji nad rolą własności intelektualnej  (patenty, znaki towarowe, wzory przemysłowe, prawo autorskie) w rozwoju kreatywności, innowacji i technologii. W tym roku Światowy Dzień IP pod hasłem „Siła napędowa zmian: kobiety w innowacji i kreatywności” docenia błyskotliwość, pomysłowość, ciekawość i odwagę kobiet, które kształtują zmiany w świecie i naszą wspólną przyszłość. Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO) to globalne forum usług, polityki, informacji i współpracy w zakresie własności intelektualnej. Jest to samofinansująca się agencja Narodów Zjednoczonych (ONZ), z 191 państwami członkowskimi. Misją WIPO jest rozwój zrównoważonego i skutecznego międzynarodowego systemu własności intelektualnej, który umożliwia rozwój innowacji i kreatywności. 

 

 

Pliki do pobrania

Nasze projekty