W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trwa nabór wniosków do tarczy antykryzysowej

Trwa nabór wniosków do tarczy antykryzysowej
22.12.202010:41

Miejski Urząd Pracy w Lublinie informuje, że w dniu 19.12.2020 r. rozpoczął się nabór wniosków o udzielenie dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy.

Jednorazowe bezzwrotne wsparcie przyznawane jest na podstawie art. 15zze4 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jego wysokość nie może przekroczyć 5 tys. zł. Wnioski o przyznanie dotacji mogą być składane do dnia 31 stycznia 2021 r.


O dotację mogą starać się mikroprzedsiębiorcy i mali przedsiębiorcy:

  • którzy na dzień 30 września prowadzili działalność gospodarczą, oznaczoną określonymi kodami Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) 2007 jako rodzaj przeważającej działalności (kody PKD wymienione są w Zasadach udzielania dotacji dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców określonych branż),
  • których przychód z działalności w rozumieniu przepisów podatkowych uzyskany w październiku albo listopadzie 2020 r. był niższy co najmniej o 40% w stosunku do przychodu uzyskanego odpowiednio w październiku albo listopadzie 2019,
  • którzy na podstawie ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców nie mieli zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej na okres obejmujący dzień 30 września 2020 r.

Informacje o możliwości ubiegania się o wsparcie dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie: muplublin.praca.gov.pl. Wniosek o udzielenie dotacji należy składać wyłącznie w formie elektronicznej poprzez portal www.praca.gov.pl do urzędu pracy właściwego terytorialnie ze względu na siedzibę mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy.

W przypadku dodatkowych pytań można korzystać z kontaktu telefonicznego pod nr: 81 466 52 44, 81 466 52 57 lub pisać na adres: tarcza@mup.lublin.pl.

 

Nasze projekty