W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Startup

Działania Urzędu Miasta na rzecz wspierania lubelskiego ekosystemu przedsiębiorczości koncentrują się przede wszystkim na stymulowaniu aktywności nowo tworzonych mikrofirm, poprzez ułatwienie im dostępu do wiedzy i doradztwa oraz premiowanie najbardziej kreatywnych i zdeterminowanych. Jednym z najbardziej efektywnych narzędzi dotarcia do rozproszonego silnie środowiska są oparte na mechanizmie konkursowym, programy realizowane we współpracy z instytucjami otoczenia biznesu:

Lbn#Biznes Start (2015 r.) – zorganizowany wraz z Lubelskim Parkiem Naukowo Technologicznym, w którym wzięło udział 169 pomysłodawców/zespołów, a dla 20 zakwalifikowanych przygotowano cykl szkoleń. Główną nagrodę w wysokości 200 000 zł wsparcia kapitałowego zdobyła firma CareSystem – łącząca wiedzę medyczną z informatyką.

Wyzwanie 90 dni (2015 r.) – zrealizowany we współpracy z Fundacją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, w którym 60 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw z Lublina wygrało udział w 90-dniowym programie rozwoju opracowanym przez lubelski oddział akceleratora Business Link.

Lubelska Akademia Startup (2015 r.) – zrealizowany przez Lubelską Fundację Rozwoju na zlecenie Urzędu Miasta Lublin, w którym więło udział 63 uczestników. Celem projektu była realizacja działań szkoleniowo-informacyjno-studyjnych osób przygotowujących się do prowadzenia działalności gospodarczej w formie startup lub prowadzących własną działalność.

Connect (2016-2017 r.) - platforma startowa przeznaczona dla osób poniżej 35 roku życia, które same lub w zespole posiadały innowacyjny pomysł na biznes i chciały go zrealizować. Koordynatorem projektu jest Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.

Wyzwanie dla Innowacji (2016 r.) - II edycja konkursu „Wyzwanie 90 dni”.10 start-upów, które wykazały największy progres i rozwinęły w największym stopniu swój produkt, otrzymały dwumiesięczny bezpłatny pobyt w Business Link Lublin.

Create Lublin! (2016 r.) - projekt zrealizowany przez Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A. przy pomocy finansowej Miasta Lublin, w ramach dotacji dla organizacji pożytku publicznego, polegający na organizacji programu preinkubacyjnego dla 50 najlepszych pomysłodawców (rozwijających się firm) w wieku do 30 roku życia planujących założenie działalności gospodarczej.

Zgrani na starcie (2016 r.) - projekt zrealizowany przez Fundację Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży „Teatrikon”, w ramach dotacji dla NGO, polegający na organizacji warsztatów dla startupów z zakresu programowania gier komputerowych oraz tworzenia stron internetowych dla startupów oraz osób planujących rozpoczęcie tego rodzaju działalności. 15 startupów zapoznało się z techniką tworzenia gier, wykorzystywania grywalizacji w biznesie oraz możliwościami promocji własnych produktów.

Creative Business Cup (2017 r.) - to międzynarodowy konkurs dla przedsiębiorców branży kreatywnej, którego zadaniem jest wspieranie innowacyjności i promocja branży twórczej. Dla najlepszego start-upu wynionego podczas Lublin Startup Festival Urząd Miasta ufundował wyjazd do Kopenhagi na finał konkursu, gdzie reprezentował Polskę.

Creative Lab (2017 r.) - program warsztatów biznesowych przygotowany we współpracy ze Startup Academy, skierowany do studentów kierunków kreatywnych, który miał na celu wsparcie rozwoju kreatywnej przedsiębiorczości na terenie Lublina. W warsztatach wzięło udział 22 uczestników, których pomysły na biznes okazały najlepsze spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń.

Nasze projekty