W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Akcja odkomarzania terenów zieleni miejskiej

24.06.2019

Rozpoczynamy akcję odkomarzania na terenach zielonych Lublina. Od poniedziałku (24 czerwca) od godz. 18:00 w Ogrodzie Saskim (przy Muszli Koncertowej) ruszą działania w terenie. Odkomarzane będą miejskie skwery i parki, podobnie jak w latach ubiegłych, o łącznej powierzchni 200 ha. Są to wyłącznie ogólnodostępne, rekreacyjne tereny Lublina.

Zgodnie z planami Biura Miejskiego Architekta Zieleni odkomarzanie trwać będzie 3 dni. Prace będą rozpoczynać się w godzinach popołudniowo-wieczornych (ok. godz. 18:00), a kończyć nad ranem (ok. godz. 4:00 rano). Omgławianie będzie prowadzone w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych, w których kluczowa jest m. in. bezdeszczowa pogoda. W razie konieczności prace będą przerywane i przesuwane na kolejne dni.

Prace prowadzone są preparatem na bazie perchydryny nieszkodliwym dla ludzi i zwierząt, a także roślin. Preparat zwalcza zarówno komary, jak i meszki oraz kleszcze.

Lista obszarów przeznaczonych do odkomarzania w tym roku:
Park Jana Pawła II, Park Kalinowszczyzna, Park Rury, Park Bronowice, ścieżka rowerowa od Dworku Grafa do Zalewu, ul. Organowa (wąwóz), Ośrodek Graf Marina, Plac Litewski, błonia przy Zamku, Ogród Saski, wąwóz ul. Popiełuszki, skwer przy Centrum Kultury, pas zieleni wdłuż ul. Pana Tadeusza, skwer na ul. Głębokiej.