W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Informacje drogowe 22 lipca - 5 sierpnia: Rondo Honorowych Krwiodawców, al. Warszawska, skrzyżowanie Zemborzycka-Diamentowa

17.07.2020

Od 24 lipca zostanie wprowadzony I etap czasowej organizacji ruchu na Rondzie Honorowych Krwiodawców. Przewiduje on prace na południowo-zachodniej części ronda z wykonaniem całej infrastruktury podziemnej. Ruch będzie się odbywał z wykorzystaniem istniejących przewiązek na al. Sikorskiego i al. Kraśnickiej. Zachowany zostanie prawoskręt  z al. Sikorskiego na al. Warszawską. W stronę al. Kraśnickiej i Al. Racławickich pojazdy będą przejeżdżały przez przewiązkę tak jak obecnie. Skrzyżowanie proste przesunie się w stronę al. Sikorskiego. Należy pamiętać, że dalej obowiązuje pierwszeństwo przejazdu w relacji Al. Racławickie - al. Warszawska, a wloty al. Kraśnickiej i al. Sikorskiego są podporządkowane. Przejście dla pieszych przez al. Kraśnicką zostanie przesunięte w stronę ul. Głębokiej.

W dniach 22-29 lipca, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Zemborzyckiej i Diamentowej. Zmiany będą dotyczyć sygnalizacji świetlnej. Nastąpi wydłużenie cyklu światła zielonego dla skrętu z ul. Zemborzyckiej (od strony ul. Osmolickiej) w ul. Diamentową.

W dniach 5-8 sierpnia nastąpi zamknięcie łącznicy zjazdowej z al. Warszawskiej w kierunku centrum miasta. Objazd w kierunku centrum zostanie poprowadzony z al. Warszawskiej przez łącznicę do Ronda Stulecia KUL, a następnie do ul. Mazowieckiego.