W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe zasady przyjmowania odpadów w Punkcie PSZOK przy ul. Głuskiej 6

Nowe zasady przyjmowania odpadów w Punkcie PSZOK przy ul. Głuskiej 6
05.01.2021

Od 1 stycznia obowiązują nowe zasady przyjmowania odpadów w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów przy ul. Głuskiej 6 w Lublinie.

W ramach uiszczonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnym właściciel nieruchomości zamieszkałej jest uprawniony do samodzielnego, bezpłatnego dostarczania następujących ilości odpadów komunalnych do PSZOK:

  • zużyte opony - do 8 sztuk/rok/gospodarstwo domowe
  • odpady budowlane i rozbiórkowe - do 2 ton/rok/gospodarstwo domowe

W PSZOK od nowego roku nie są przyjmowane odpady zielone.

Nowym rodzajem odpadów przyjmowanych (w ilościach nielimitowanych) przez PSZOK są odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki.

Meble i inne odpady wielkogabarytowe będą odbierane na wcześniejszych zasadach czyli w ilości nielimitowanej.

Warunkiem przyjęcia do PSZOK odpadów jest okazanie dowodu uiszczenia opłaty za gospodarowanie odpadami za poprzedni miesiąc.

PSZOK czynny jest w dni robocze:

poniedziałek - środa w godzinach od 10.00 do 14.00
czwartek - piątek w godzinach od 14.00 do 18.00