W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rondo na Choinach z nową nazwą

Rondo na Choinach z nową nazwą
16.10.2020

Na wczorajszej (15 października) sesji Rady Miasta Lublin nadano nazwę rondu powstałemu na w ciągu ulicy Choiny. Projekt uchwały w tej sprawie został zgłoszony przez grupę radnych Rady Miasta Lublin.

Autorzy pomysłu nazwania ronda imieniem Margaret Thatcher podali w uzasadnieniu, że darzyła ona Polskę i Polaków szczególną sympatią, a w roku 1988 była pierwszym brytyjskim premierem, który odwiedził Polskę. Wielka Brytania w czasach rządów Margaret Thatcher odegrała kluczową rolę we wprowadzaniu sankcji wobec komunistycznej władzy w Warszawie, a przy tym przyczyniła się do upadku systemu komunistycznego w Polsce i Europie Środkowo­wschodniej. „Żelazna Dama” aktywnie dążyła do włączenia Polski we wspólnotę krajów Europy Zachodniej i czynnie wspierała polską opozycję demokratyczną.