Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na przebudowie ul. Bohaterów Monte Cassino

17.10.2017

Informujemy, że w związku otrzymaniem dotacji rządowych zwiększony zostaje zakres przebudowy ul. Bohaterów Monte Cassino (etap II), a niebawem nastąpi wprowadzenie kolejnych etapów tymczasowej organizacji ruchu. O wymianę nawierzchni na rondzie Nauczycieli Tajnego Nauczania (skrzyżowanie ul. Zana z ul. Bohaterów Monte Cassino i ul. Wileńską) wraz z wlotami rozszerzona zostaje przebudowa realizowana pomiędzy ul. Armii Krajowej a ul. Zana. Wiąże się to ze zmianą w harmonogramie i wprowadzeniem nowych etapów tymczasowej organizacji.

W najbliższy weekend (14 i 15 października) prace nawierzchniowe będą prowadzone wokół wyspy ronda i na wlocie po stronie centrum handlowego (koniec zakresu tuż za wyspą rozdzielającą). Będzie się to wiązało z całkowitym wyłączeniem z ruchu tego skrzyżowania, przy czym pierwszego dania (sobota, 14 października) zakaz nie będzie dotyczył wyłącznie pojazdów komunikacji miejskiej. Mieszkańcy ulic: Leonarda, Skrzetuskiego, Pana Wołodyjowskiego w weekend będą dojeżdżać korzystając z ul. Juranda (wlot od strony ul. Zana i skrzyżowania z ul. Wallenroda) oraz dróg centrum handlowego (przebiegających za obiektem) również z wlotem od ul. Zana.

W kolejne weekendy (21 i 22 października oraz 28 i 29 października) roboty będą prowadzone na drugim z wlotów ul. Zana (do wysokości ul. Krasińskiego) oraz wlocie ul. Wileńskiej (do wysokości wjazdu na targ). Prace będą realizowane przy zajmowaniu przez wykonawcę połowy jezdni, bez konieczności całkowitego wyłączania wlotów z ruchu.

Wcześniej ułożona zostanie ostatnia warstwa nawierzchni na ul. Bohaterów Monte Cassino na odcinku między ul. Armii Krajowej a ul. Zana. Prace będą prowadzone w najbliższą środę (18 października). W trakcie prac dojazd do posesji będzie zorganizowany tak jak w przypadku prac na rondzie. Po realizacji robót nawierzchniowych na tym zakresie zadania pozostaną do wykonania prace porządkowe i obejmujące oznakowanie.

Podane terminy mogą ulec zmianie w przypadku wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających ich przeprowadzenie.