W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lubelski Informator Kulturalny ZOOM

Kategoria instytucji: czasopismo
Adres: ul. Peowiaków 12
Telefon: +48 815 360 310
Email:

Lubelski Informator Kulturalny ZOOM powstał, aby promować lokalne wydarzenia kulturalne a także aktywizować lubelską publiczność. Pierwszy numer miesięcznika ukazał się w kwietniu 2004 roku, od tego czasu pismo podlega nieustannemu rozwojowi. Co roku pozyskujemy nowych felietonistów, którym ZOOM daje możliwość podzielenia się własnym zdaniem z czytelnikami. Z założenia nie cenzurujemy części publicystycznej, dziennikarzom i artystom zostawiając wolną rękę zarówno w zakresie doboru tematu, jak i sposobu jego opracowania. Dzięki temu, oprócz suchych i nieopiniotwórczych informacji dotyczących wystaw, spektakli, koncertów i spotkań dajemy naszym czytelnikom możliwość zderzenia swoich opinii o Lublinie z opiniami Jarosława Koziary czy Mirosława Haponiuka. Aby przybliżyć historię i architekturę Lublina nawiązaliśmy współpracę z Markiem Wyszkowskim, a po jego śmierci, którą całe lubelskie środowisko przyjęło z wielkim smutkiem, z jego żoną – Hanną Wyszkowską.

Lubelski Informator Kulturalny „ZOOM”, w chwili powstania tworzony niemal wyłącznie przez studentów pierwszych lat studiów, kładzie duży nacisk na wspieranie młodych artystów i dziennikarzy. Współpraca z rysownikiem Mariuszem Tarkawianem pozwala spojrzeć na poszczególne lubelskie miejsca w nietypowy sposób i dostrzec detale, które na co dzień umykają naszym oczom. Aby pomóc w starcie młodym dziennikarzom prowadzimy dwumiesięczne praktyki w ZOOM'ie, dzięki którym ich uczestnicy mogą poznać zasady tworzenia pisma i przygotowania poszczególnych numerów a także – spróbować własnych sił w przygotowywaniu i opracowywaniu informacji.

ZOOM charakteryzuje się wyrazistą i elitarną szatą graficzną, która ułatwia przeglądanie informacji i wyróżnia nasze pismo spośród wielu innych gazet i miesięczników. Aby zachęcić czytelników do korzystania z lubelskiego życia kulturalnego, co miesiąc rozdajemy kilkanaście wejściówek na koncerty i spektakle teatralne. Ponieważ chcemy, aby pismo docierało do jak najszerszego grona odbiorców, zdecydowaliśmy się na dystrybucję bezpłatną w placówkach kulturalnych, pubach i na uczelniach. Już w kilka miesięcy po rozpoczęciu wydawania ZOOM'a pismo zyskało sobie ogromne zaufanie czytelników i popularność - rozchodzi się w przeciągu kilku pierwszych dni miesiąca.

Laureat Zapałki Andersena 2009.

Wydarzenia (4) zobacz wszystkie