W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie – Rewiry

Kategoria instytucji: projekt
Adres: ul. Narutowicza 32
Telefon: (081) 536 03 14
Email:

Jej podstawowym założeniem jest przekonanie, że kultura i sztuka mogą stać się mechanizmem zmiany społecznej i realnie wpływać na życie mieszkańców miasta. Przedsięwzięcie stawia na obecność artystów w defaworyzowanych obszarach miasta.

Formuła pracowni polega na zaproszeniu artystów reprezentujących szeroko rozumiany nurt sztuki krytycznej, a następnie skonfrontowaniu ich z konkretnymi problemami społecznymi. Artyści działają na „mapie problemów miasta” wskazującą na obszary dotknięte: wykluczeniem, dyskryminacją na tle przynależności etnicznej, przemocą, nietolerancją, prostytucją, biedą, gentryfikacją.

Aktualności (2)

26.02.201608:52
Przez cały 2016 rok w Lublinie będą działały Punkty Kultury – projekt Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.
Więcej
28.09.201510:06
To projekt realizowany w przestrzeni Lublina na ulicach: Zamojska, Lubartowska, 3 Maja. Zajęcia zaczynamy 5 października. W ramach interwencji artystycznych działamy w przestrzeni miasta na przełomie października i listopada.
Więcej