W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Mariusz Gołaj
Imie: Mariusz
Nazwisko: Gołaj
Płeć: mężczyzna
Profesja: aktor

Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 1974-78 zaangażowany w teatr alternatywny we Wrocławiu, od 1979 - współtwórca i aktor Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice. Zagrał główne role we wszystkich spektaklach Gardzienic. Był współrealizatorem wypraw artystyczno - badawczych do enklaw kultur tradycyjnych (m.in. Ukraina, Laponia, Australia, Nowa Gwinea, Indie, Brazylia, Irlandia). Współrealizował projekty dydaktyczne m.in. w Royal Shakespere Company w Stradfordzie, na uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, Skandynawii, Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice.
Mariusz Gołaj zamieszczał swoje ważniejsze publikacje w Odrze, Kontekstach i Didaskaliach.

W 2002 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2006 roku Mariusz Gołaj otrzymał nagrodę marszałka województwa lubelskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Filmografia:
2001 - REQUIEM
1999 - NA KONIEC ŚWIATA

ze strony: www.filmpolski.pl