W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Elżbieta Wolińska

Imie: Elżbieta
Nazwisko: Wolińska
Płeć: kobieta

W 2010 roku ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie śpiewu solowego dr Agnieszki Piekaroś - Padzińskiej. W roku akademickim 2010/2011 współpracowała z chórem Akademickim KUL pod kierownictwem dr Grzegorza Pecki, a od roku 2011 udziela się w chórze akademickim Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pod dyrekcją dr Mirosława Ziomka.

Od 2013 roku członek zespołu wokalnego B-Capella w Lublinie. Swój głos kształciła na licznych warsztatach, konsultacjach oraz zajęciach emisyjnych, u znakomitych profesorów i śpiewaków, m.in. na warsztatach w Dusznikach Zdroju u prof. Włodzimierza Zalewskiego, u prof. Beaty Zawadzkiej-Kłos czy lekcje indywidualne u mgr Grzegorza Pazika i Bartka Cabonia.

Prowadzi liczne warsztaty chóralne, m. in. "Chór Jana Pawła II" z okazji Dni Papieskich, obchodzonych w październiku 2013 roku, gdzie prowadziła sekcję sopranów; czy w 2013 chór na WSEI w Lublinie. Od roku 2012 współpracuje z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice, prowadzonym przez Włodzimierza Staniewskiego, gdzie występuje w spektaklach: "Znak Kaina", "Ifigenia w A..." oraz "Oratorium Pytyjskie".

Stypendystka Prezydenta Miasta Lublin. Finalistka i laureatka licznych konkursów recytatorskich o profilu ogólnopolskim. Mgr pedagogiki, nauczyciel emisji głosu i śpiewu oraz dykcji i recytacji. Prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci.