W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Daniel Adamczyk

Imie: Daniel
Nazwisko: Adamczyk
Płeć: mężczyzna
Profesja: aktor

Daniel Adamczyk – absolwent filologii polskiej UMCS oraz Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Jest koordynatorem i kuratorem programowym Czytelni Dramatu. W teatrze Czytelni Dramatu wyreżyserował spektakle: Wejście Smoka. Trailer na podstawie dramatu Mateusza Pakuły oraz W imię ojca i syna na podstawie tekstu Szymona Bogacza oraz czytania performatywne sztuk K. Kostienki, M. Hermanowicz, P. Wojcieszka, P. Kamzy. Związany z EOPT Gardzienice, bierze udział w spektaklach: Znak Kaina w reż. Jamesa Brennana oraz Supermarket i Narodowe Voodoo w reż. Jacka Timingeriu.

Od 2010 roku jest koordynatorem Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego "Kontestacje". Współpracuje z Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" oraz Teatrem Centralnym w Lublinie.

W 2013 r. w ramach stypendium przyznanego przez Prezydenta Miasta Lublin realizował autorski projekt pn. Czytelnia dzieci i młodzieży - aktywizacja.

Wydarzenia (25) zobacz wszystkie

21-09-2013 19:00