W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Bogdan Bracha

Imie: Bogdan
Nazwisko: Bracha
Płeć: mężczyzna
Profesja: skrzypek

Założyciel i lider [in=23]Orkiestry św. Mikołaja[/in]. Muzyk z zamiłowania i animator kultury. Twórca takich projektów muzyczne jak: "Się Gra" – muzyka bałkańska (I nagroda na Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 1998, udział w Festiwalu Folkowym Europejskiej Unii Radiowej w Portoroż w 1998, CD "Się gra" MTJ 2000) Odpust Zupełny – muzyka dawna (Grand Prix Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 2003), "Kapela łem". Od 1991 r. pracuje w [in=8]Akademickim Centrum Kultury[/in] Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe" i Spotkań Ludzi Gór. Współtwórca idei pisma folkowego "Gadki z Chatki".
W [in=23]Orkiestrze[/in] od zawsze.

W 2014 r. otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Lublin dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury na realizację projektu artystycznego: Kody i mody – realizacja najnowszego przedsięwzięcia koncertowego Orkiestry św. Mikołaja.