W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Robert Brzozowski

Imie: Robert
Nazwisko: Brzozowski
Płeć: mężczyzna
Profesja: kontrabasista

Urodzony w 1975 r.– kontrabasista, muzyk Filharmonii Lubelskiej, członek zespołów Čači Vorba (www.cacivorba.pl) oraz Orkiestra św. Mikołaja (www.mikolaje.lublin.pl).

Robert Brzozowski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie kontrabasu prof. Piotra Kurzawy. Jako muzyk klasyczny brał udział w nagraniach kilkunastu wydawnictw płytowych. Jest założycielem kwartetu smyczkowego 'Dolce Vita' istniejącego od 2002 r. Wspópracuje również z lubelskim kompozytorem muzyki filmowej Rafałem Rozmusem. Obok Čači Vorba, od wielu lat współtworzy również lubelskie zespoły folkowe: 'Orkiestra św. Mikołaja' oraz (wraz z dawnym akordeonistą Čači Vorba, Bartłomiejem Stańczykiem) 'Się Gra Trio'. Wraz z nimi wziął udział w nagraniach 5 oficjalnych wydawnictw płytowych, zagrał ponad 300 koncertów w 14 krajach oraz zdobył kilka prestiżowych nagród. Jest dwukrotnym laureatem konkursu Festiwalu Polskiego Radia «Nowa Tradycja» (Grand Prix z Odpustem Zupełnym w 2004 r.; nagroda II stopnia z Čači Vorba w 2006 r.). W 2007 r., nagrana z udziałem muzyka płyta Orkiestry św. Mikołaja «Huculskie Muzyki», otrzymała tytuł folkowej płyty roku w plebiscycie internautów «Wirtualne Gęśle».

Więcej o Robercie Brzozowskim: www.cacivorba.pl