W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dorota Lesiak

Imie: Dorota
Nazwisko: Lesiak
Płeć: kobieta

Animatorka, recytatorka. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. W latach 2008-2012 studentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Laureatka wielu konkursów recytatorskich. Koordynatorka dwóch edycji studenckiego projektu „Bajkołaki”, realizowanego na dziecięcym oddziale onkologicznym Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Wolontariuszka w wielu projektach społecznych i kulturalnych, m.in. projekt „Kobierce 8” Stowarzyszenia Teatralnego „Remus”, realizowanego na podwórkach warszawskiej Pragi. Współpracowała z wieloma instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi: 111 Artystyczną Drużyną Harcerską im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Starachowicach (instruktorka zajęć teatralnych na obozach harcerskich), Młodzieżowym Domem Kultury w Starachowicach (realizatorka spektakli teatralnych), Stowarzyszeniem „Między Wierszami” (pomysłodawczyni i realizatorka projektu „Uwaga! Poezja”), Stowarzyszeniem „JES- Jakość, Energia, Starachowice” (blogerka w projekcie „reJEStrator”), świetlicą środowiskową Stowarzyszenia „Serduszko dla Dzieci” w Warszawie.
Laureatka Nagrody Starosty Powiatu Starachowickiego „Wawrzyniec 2013” za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej.

 

Aktualności (1)

18.10.201609:19
Recytatorki DDK "Czuby Południowe" i DDK "Węglin": Klara Frąkała, Witalia Sosnowska i Teresa Strobel-Kamińska oraz Dorota Lesiak, Instruktorka Warsztatów Słowa, w miniony weekend brały udział w 32. Interpretacjach Współczesności, czyli ogólnopolskim konkursie recytatorskim literatury współczesnej.
Więcej