W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Magdalena Franczak

Imie: Magdalena
Nazwisko: Franczak
Płeć: kobieta

Z wykształcenia malarka. Artystka interdyscyplinarna, posługująca się różnymi mediami w zależności od potrzeby realizowanego projektu (malarstwo, rysunek, fotografia, performance). Członkini polsko-niemieckiej grupy AOUA (Academy of Ugly Arts). Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Słupska (2005 i 2008), trzykrotna stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego (2009, 2010, 2011). Wystawia w galeriach w Polsce (m.in. Wozownia w Toruniu, BGSW w Słupsku, Wieża Ciśnień w Koninie, Arsenał w Poznaniu, Galeria Biała w Lublinie) i za granicą (Kanada, Portugalia, Dania, Niemcy, Rosja). Wchodzi w przestrzeń teatralną projektując kostiumy i scenografie, działając performatywnie. Realizuje również działania w przestrzeni publicznej – wielkoformatowe murales (m.in na ścianie 4-piętrowego bloku w Słupsku i na oddziale chirurgii dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku) i maleńkie sekrety zakopywane z dziećmi w różnych miejscach Polski i Europy. Prowadzi również autorskie działania warsztatowe, (m.in DPT Wigry, CSW w Toruniu, Galeria Arsenał w Białymstoku, BGSW w Słupsku).

Aktualności (2)

01.09.201905:24
Magda i Ludomir Franczakowie to artyści, którzy właśnie w Lublinie odnaleźli przestrzeń do tworzenia mikroprojektów, które od lat mieli w swoich głowach.
Więcej
28.03.201712:17
Prawdopodobnie wszyscy wiedzą, jak wygląda herb Lublina. Ale czy lubelski Koziołek nie kryje żadnych tajemnic? Co doprowadziło do powstania wizerunku, które wyróżnia nasze miasto? Dlaczego zwierzę skacze na winorośl i czy ma to coś wspólnego z jednym z antycznych bóstw? Spotkanie będzie okazją do poznania historii herbu miasta nad Bystrzycą i przygotowania własnej wersji wizerunku Koziołka.
Więcej