W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Jan Paweł Hudzik

Tytuł: Prof.
Imie: Jan Paweł
Nazwisko: Hudzik
Płeć: mężczyzna
Profesja: filozof

Profesor nauk humanistycznych. Kierownik Zakładu Filozofii Polityki i Komunikacji Społecznej na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.
W latach 1990-1991 stypendysta Hanns-Seidel-Stiftung (studia filozoficzne na Uniwersytecie w Bayreuth); 1999-2000 stypendysta Alexander von Humboldt-Stiftung (gościnnie u prof. Wolfganga Welscha na Uniwersytecie im. Fryderyka Schillera w Jenie). Autor m.in.: "Estetyka egzystencji. Szkice z pogranicza ponowoczesnej etyki i estetyki"; "Rozum, wolność, odpowiedzialność. Studium z historii idei w nowożytnej i współczesnej myśli filozoficznej"; "Wykłady z filozofii polityki"; "Niepewność i filozofia", współredaktor publikacji pokonferencyjnej "Sfera Publiczna. Kondycja-Przejawy-Przemiany".