W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Leśne zwierzaki | rodzinne spotkanie z ilustratorką Marianną Sztymą

07.10.201919:21

Czy ciekawią Was zwyczaje mieszkańców lasu? W ramach, prezentowanej w Warsztatach Kultury w Lublinie, wystawy polskiej, litewskiej i ukraińskiej współczesnej ilustracji dla dzieci „Peekaboo”, zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami na spotkanie z uznaną ilustratorką Marianną Sztymą.

Bohaterami warsztatów będą leśne zwierzęta i ich niezwykły świat, który stworzymy wspólnie z ilustratorką. Poznamy mieszkańców Gór Izerskich, rodzinnych stron artystki – zwinne wiewiórki, sprytne, rude lisy, tajemnicze sowy czy majestatyczne jelenie. W trakcie spotkania dowiemy się na czym polega warsztat ilustratora i jak te leśne stworzenia trafiają na strony książek! Dzieci z pomocą opiekunów przyozdobią postaci narysowanych przez artystkę zwierzaków i nadadzą im niepowtarzalnego charakteru.

To jednak nie koniec! Dla sympatycznych stworzeń trzeba będzie stworzyć również dom, dlatego wspólnie narysujemy otaczający je leśny świat i wymyślimy, co dany zwierz ma w nim dziś do zrobienia.

O artystce:
Marianna Sztyma
– urodzona w 1973 roku Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Autorka ilustracji prasowych (m.in. dla „Twojego Stylu”, „Press”, „Newsweeka”, „Wysokich Obcasów”, „Zwierciadła”, „Elle” czy „Wprost”), ale także ilustracji do wielu książek dla dzieci. Opracowała między innymi: Oto kot Pauliny Wierzby, Parasol pana Pantalona Zbigniewa Dmitroca, Legendę o głowie wawelskiej Anny Chachulskiej, Jak zostałam wiedźmą Doroty Masłowskiej, Metrykę nocnika Iwony Wierzby oraz autorską Zajączkę. Rysuje także krótkie komiksy i projektuje okładki do książek. Wielbicielka opowieści graficznych. Mieszka na Pogórzu Izerskim z kotami i psami.

Dzieci 6-11 lat z opiekunami
Kiedy: 12 października 2019, godz. 12:00

Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7, sala warsztatowa, parter
Zapisy: na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami. Od 30 września, od godz. 15:00 obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza on-line dostępnego na stronie warsztatykultury.pl. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Możliwość tłumaczenia spotkania na Polski Język Migowy.

Dzieci 3-5 lat z opiekunami
Kiedy: 13 października 2019, godz. 10:00

Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7, sala wystawowa, II piętro
Zapisy: na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 3-5 lat wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami. Od 30 września, od godz. 15:00 obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza on-line dostępnego na stronie warsztatykultury.pl. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Możliwość tłumaczenia spotkania na Polski Język Migowy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.