W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Music IN - warsztaty dla branży muzycznej na festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia

Music IN - warsztaty dla branży muzycznej na festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia
11.06.201822:17

W ramach festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia (28 czerwca – 1 lipca 2018, Lublin) już po raz drugi odbędzie się dedykowany branży muzycznej specjalny cykl szkoleniowy pn. „Music IN”, który jest swoistym inkubatorem dla artystów, managerów, promotorów oraz producentów wydarzeń muzycznych i animatorów życia muzycznego. Zapisy już ruszyły. 

Dynamiczne zmiany na światowych rynkach muzycznych zmuszają artystów do bycia nie tylko autorami, lecz także kimś w rodzaju właścicieli artystycznych start-upów. Z tego powodu zajmiemy się zarówno tematami związanymi z zarządzaniem własną karierą, poruszaniem się w meandrach prawnych czy planowaniem zagranicznej promocji, ale też kwestiami bardziej osobistymi, takimi jak godzenie życia prywatnego z zawodowym, higiena pracy, skuteczny odpoczynek i radzenie sobie z niepożądanymi nawykami. Pokażemy, jak istotne jest tworzenie historii i dobre opisywanie własnej twórczości oraz jak żyć dobrze z Wujkiem Google, czyli dbać o swój wizerunek w internecie.

Ćwiczenia z BHP. Mental survival kit dla pracujących w branży muzycznej.
Projekty, dedlajny, wyjazdy, fakapy. Przymus kreatywności, niedoczas, niedogadanie, niedospanie. Nowi ludzie, spięcia, brak kasy. Ekscytacja, pasja, tempo, adrenalina, zmęczenie. Czy nieprzewidywalną pracę w branży muzycznej da się dobrze organizować? Jak ogarniać chaos mnóstwa pilnych i niestandardowych zadań? Co zrobić, żeby w natłoku wyjazdów, koncertów i festiwali zachować resztki energii? Jak radzić sobie z nawykami, których chętnie byście się pozbyli? Jak w pracy, która jest pasją wygospodarować czas na odpoczynek?
Na te pytania, wraz z uczestnikami warsztatu, odpowiedzi szukać będą trenerki z kolektywu edukacyjnego Future Simple, które podzielą się z przedstawicielami branży użyteczną wiedzą i zaproszą do ćwiczeń, dzięki którym łatwiej będzie poruszać się po meandrach twórczej pracy, utrzymując, przynajmniej od czasu do czasu :), równowagę psychiczną.
Prowadzenie: Kolektyw edukacyjny Future Simple - Paulina Czapska i Anna Szapert
Kiedy: 28 czerwca 2018, godz. 11:00-14:30 
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – Sala Widowiskowa, 2 piętro

Twórca, Artysta, Producent – podstawowe zagadnienia prawne
Podczas spotkania można będzie poszerzyć wiedzę o zagadnienia prawne i dowiedzieć się komu, w jakich sytuacjach i jakie konkretnie prawa przysługują. W jaki sposób zarejestrować utwór i dostać tantiemy? Jaka jest rola Organizacji Zbiorowego Zarządzania w obrocie prawami? Podczas warsztatu omówione zostaną także najczęściej spotykane w branży muzycznej problemy natury prawnej.
Prowadzenie: Bogusław Pluta (ZPAV, MExP), Marek Hojda (ZPAV, MExP) oraz Emilia Chojnowska (prawnik z ZPAV)
Kiedy: 29 czerwca 2018, godz. 11:00-14:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – Sala Widowiskowa, 2 piętro

Festiwale showcase’owe i songwriting camps – dyskusja
Podczas spotkania przedstawiciele Music Export Poland i artyści mający doświadczenie w zagranicznej promocji swojej twórczości omówią kwestie dotyczące formuły, roli i rodzajów festiwali showcase’owych na świecie. Zgromadzeni w panelu goście postarają się odpowiedzieć na pytanie czy udział w festiwalu pomaga w karierze. Opowiedzą także o tym, jak dobrze przygotować się do tego rodzaju występu, czego unikać oraz jakie są kryteria oceny występów przez branżową publiczność. Kolejnym zagadnieniem będą tzw. songwriting camps w Polsce i za granicą. Omówione zostaną ich wady, zalety oraz koszty udziału.
Paneliści: Marek Hojda (ZPAV, MExP), Grzegorz Kwiatkowski (Trupa Trupa) oraz Buslav
Kiedy: 29 czerwca 2018, godz. 15:00-17:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – Sala Widowiskowa, 2 piętro

Storytelling w branży muzycznej
Jeżeli w strukturach największych marek na świecie pojawiło się nowe stanowisko CSO – storytelling chief officer, to coś jest na rzeczy. Trend budowania ciekawej i angażującej historii o sobie i swoim produkcie obecny jest także w branży muzycznej. Nie każda historia wpada jednak ucho. Dlaczego? Warsztat Chimes rozwieje wątpliwości i pokaże, jak budować opowieści, aby zostać zapamiętanym, a także jak wybrać odpowiednie kanały komunikacyjne, aby wasza opowieść została wysłuchana.
Co to jest storytelling? Od czego zacząć budowanie historii artysty? Jak język wpływa na budowanie zaangażowania u odbiorców? Storytelling jako punkt wyjścia strategii promocyjnej? Jak tworzyć dobre bio i press kit? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskają uczestnicy warsztatu, którzy storytelling poznają od bardzo praktycznej strony. Podczas warsztatu nie tylko przypomną sobie bowiem podstawy storytellingu, ale także dowiedzą się jak przełożyć swoje story na efektywną promocję i budowanie wizerunku.
Prowadzenie: Chimes - Magdalena Jensen 
Kiedy: 28 czerwca 2018, godz. 15:30-17:30
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – Sala Widowiskowa, 2 piętro

Budowanie marki w sieci: dlaczego dobrze żyć z Wujkiem
„Google it!”, „Spytaj wujka Google”, „Wygoogluj sobie”. Niepostrzeżenie do naszej nomenklatury wdarły się zupełnie nowe sformułowania. Związane są z największą i najważniejszą na świecie… wyszukiwarką internetową. Google stał się synonimem największego źródła informacji, niewyczerpanych możliwości dotarcia do niewyobrażalnych zasobów danych, ale również żyznym polem promocji naszych działań.
Dlaczego warto z „wujkiem Google” żyć dobrze? Bywa bardzo surowy, dlatego jeśli łamie się jasne zasady jego domu, potrafi srogo ukarać. Jeśli zaskarbimy sobie jego łaskę, nagradza nas najlepiej, jak potrafi: pozwala innym do nas dotrzeć. Co lubi wujek? Jak wprawić go w dobry humor?  Jakie priorytety przyjął sobie na najbliższe miesiące a jakie wartości w jego oczach są niezmienne? Czy naprawdę warto starać się o jego względy i utrzymywać z nim dobry kontakt?
Prowadzenie: Mariola Borowska
Kiedy: 30 czerwca 2018, godz. 11:00–13:30
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a –Warsztat Medialabowy, 1 piętro

Wydarzenia polecane