W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Piknik rodzinny w Przedszkolu Specjalnym nr 11 w Lublinie

01.07.201905:44

Przedszkole Specjalne nr 11, jako jedyna tego typu publiczna placówka w województwie lubelskim, istnieje od 1975 roku. Obecnie pracuje w 9 oddziałach, prowadzi indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze oraz zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka. Do przedszkola uczęszcza 57 dzieci niepełnosprawnych, w wieku od 2,5 do 9 roku życia. 

Poza pracą edukacyjną i terapeutyczną niezmiernie ważne dla jest, aby dzieci były przygotowane do jak możliwie samodzielnego funkcjonowania w środowisku społecznym. Aby sprostać temu zadaniu, przedszkole organizuje cykliczne uroczystości dla rodziców i dzieci, w czasie których stara się, tak organizować atrakcje, aby udział dzieci, sprzyjał rozwojowi kompetencji społecznych i jednocześnie umożliwiał rodzicom uczenie się strategii postępowania z własnym dzieckiem w nowej sytuacji.

Właśnie w dniu 28. 06. 2019r. w godz. 14.00 – 18.00 odbył się w naszej placówce Piknik dla rodziców i dzieci, który był wspólnym świętem i relaksem po intensywnym roku nauki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców naszych dzieci, pracowników przedszkola oraz wsparciu ludzi dobrej woli (organizacji pozarządowych, firm, służb publicznych), dzieci wraz z rodzicami mogli bezpłatnie skorzystać z licznych atrakcji, m.in. zajęć z hipoterapii, dogoterapii, zabaw na kolorowych dmuchańcach czy wziąć udział w loterii z atrakcyjnymi nagrodami (voucherami na: baseny, desery w cukierniach, pizze w restauracjach, zabiegi kosmetyczne dla mam, intro nurkowe, sale zabaw dla dzieci, trampoliny i wiele wiele innych).

Pomysł zakończenia roku w takiej formule wynikał z potrzeby rozwijania umiejętności społecznych dzieci w sytuacji bezpiecznej (na terenie przedszkola), jak i zupełnie naturalnej (koncepcja festynu). Było to dla nas niezmiernie ważne, zwłaszcza teraz – tuż przed zbliżającymi się wakacjami, które z pewnością będą czasem wspólnych wyjść dzieci i rodziców w najbliższe środowisko. Z doświadczenia wiemy, iż często wyjściom – związanym z sytuacjami codziennymi, jak i imprezami plenerowymi – towarzyszy lęk i stres rodziców spowodowany potencjalnym występowaniem zachowania trudnego u dzieci czy też oceną społeczną zachowania dziecka czy rodzica. Piknik Rodzinny stanowił więc dobrą okazję do treningu umiejętności społecznych dla naszych wychowanków w bezpiecznej i pełnej radości atmosferze.