W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF #ZnajdźRzemieślnika – jarmark w wersji online

20.05.202020:25

Wielu artystów ludowych sprzedawało swoje prace głównie podczas takich wydarzeń jak jarmarki i targi. Osobisty kontakt z rzemieślnikiem, możliwość bezpośredniego wyboru interesujących nas wyrobów – to wszystko zostało w tej chwili ograniczone. Dlatego też Warsztaty Kultury w Lublinie i Jarmark Jagielloński rozpoczynają wielką akcję #ZnajdźRzemieślnika! Wszystkim miłośnikom sztuki ludowej ułatwią kontakt online z twórcami, którzy w ubiegłych latach gościli na lubelskim festiwalu.

Możliwe, że kupowałeś prace danego twórcy ludowego już wcześniej, podczas Jarmarku, a teraz chcesz powiększyć swoją kolekcję. A może poznasz go dopiero teraz, a jego dzieła przykują twoją uwagę? Chciałbyś zlecić komuś wykonanie konkretnego wyrobu, a styl wybranego rzemieślnika trafia w twoje gusta? A może poszukujesz oryginalnego prezentu?

Pozostańmy w kontakcie z twórcami ludowymi, wspierajmy ich swoimi zamówieniami, otaczajmy się pięknym rzemiosłem i sztuką ludową! Wiemy jednak, że nie jest to takie proste bez udziału w festiwalach i targach twórczości ludowej. Jako organizatorzy Jarmarku Jagiellońskiego postanowiliśmy ułatwić ten kontakt. Na stronie jarmarkjagiellonski.pl powstała zakładka #ZnajdźRzemieślnika, gdzie prezentujemy rzemieślników, z którymi można skontaktować się online. Znajdziemy tam informacje o twórcach, zdjęcia wyrobów i przede wszystkim dane kontaktowe. Na fanpage Jarmarku Jagiellońskiego przez cały czas trwania akcji będą pojawiały się prezentacje kolejnych rzemieślników – mówi Karolina Waszczuk, dyrektorka lubelskiego Jarmarku Jagiellońskiego.

Na stronie jarmarkjagiellonski.pl/tworcy-online/ znajdziemy w tym momencie już kilkudziesięciu twórców ludowych, z którymi można skontaktować się mailowo, telefonicznie lub przez stronę internetową. Lista cały czas będzie się powiększać! Dodatkowo organizatorzy stworzą wkrótce specjalną mapę, na której można będzie sprawdzić skąd dany rzemieślnik pochodzi. Być może mieszkasz w tym samym regionie i łatwiej będzie Ci odebrać od niego pracę. A może planujesz podróż po Polsce? Weź pod uwagę odwiedzenie twórcy, który prowadzi otwartą pracownię.