W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF 53. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Data rozpoczęcia 2008-03-31
Godzina rozpoczęcia 09:00
Kategoria Konkurs

Turniej Powiatowy w Lublinie

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursem, którego głównym organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej. Konkurs jest imprezą otwartą dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, studentów i dorosłych. W województwie lubelskim organizatorem OKR jest Wojewódzki Ośrodek Kultury we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie.

Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród recytatorów - przybliża polską i światową literaturę piękną oraz współczesną, a także zachęca do własnych poszukiwań i osobistych interpretacji.
Konkurs obejmuje różne formy prezentacji - turnieje: recytatorski, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora i "wywiedzione ze słowa". Wielostopniowe eliminacje w regionie lubelskim odbywają się od marca do kwietnia br. Laureaci Turnieju Wojewódzkiego są nominowani do udziału w ogólnopolskim Turnieju Finałowym.

Turniej Wojewódzki odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2008.

Przesłuchania konkursowe rozpoczną się od godz. 9.00. Na scenie zaprezentuje się 39 recytatorów z powiatu lubelskiego ziemskiego i grodzkiego oraz powiatów: opolskiego, puławskiego, krasnostawskiego. Ta edycja konkursu jest poświęcona pamięci Zbigniewa Herberta, wielu młodych artystów zdecydowało się umieścić w swoim repertuarze wiersze i fragmenty prozy Jego autorstwa.
Od godziny 14 będzie można posłuchać uczestników kategorii "Wywiedzine ze słowa". Będą to collage różnych tekstów - wybrane fragmenty ujęte w jedną całość. Jako ostatnia do konkursu przystąpi muzykująca młodzież.
Występy w kategorii "Poezja śpiewana" rozpoczną się o godzinie 15.

Więcej informacji:
Anna Krawczyk, pok. nr. 102, tel. 081 53 603 10
Regulamin i karta uczestnictwa:
www.ck.lublin.pl

Najważniejsze wydarzenia cykliczne