W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Afekty i archetypy. Jak możemy oduczyć się myślenia w kategoriach narodowych?

Afekty i archetypy. Jak możemy oduczyć się myślenia w kategoriach narodowych?
Data rozpoczęcia 2019-09-24
Godzina rozpoczęcia 14:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Wydział Kultury UM Lublin, Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Konferencja

Dyskusja / Warsztat
Afekty i archetypy. Jak możemy oduczyć się myślenia w kategoriach narodowych?  
Övül Durmuşoğlu | kuratorka, pisarka, badaczka | Berlin/Stambuł

Övül Durmuşoğlu jest kuratorką i pisarką działającą na pograniczu sztuki współczesnej, polityki, teorii krytycznej i genderowej oraz kultury popularnej. Obecnie pracuje jako kuratorka gościnna i ekspertka w nowo utworzonej fundacji MMAG w Ammanie. W przeszłości była kuratorką festiwalu steirischer herbst w Graz w Austrii, kuratorką i dyrektorką pokazów w YAMA w Stambule, kuratorką-asystentką Chronografii Gülsün Karamustafa w Muzeum Sztuki Współczesnej Hamburger Bahnhof w Berlinie, dyrektorką artystyczną festiwalu Współczesna Sofia w 2013 roku. Była także kuratorką programów na 10, 13 i 14 biennale w Stambule, koordynowała i organizowała różne programy i wydarzenia na dOCUMENTA (13) w ramach Maybe Education and Public Programs. Jako profesorka wizytująca wykładała teorię i praktykę kuratorską w Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze, a obecnie prowadzi gościnne wykłady w Muthesius Kunsthochschule w Kilonii (Niemcy).

O warsztacie:
Övül Ö. Durmusoglu skoncentruje się na archetypach dziedziczonych przez społeczeństwa, które mogą stać się skutecznymi narzędziami, używanymi przez populistycznych polityków. Warsztat koncentruje się na technikach kontroli i manipulacji, oraz metodach zabezpieczenia się przed nimi – poprzez proces kolekcjonowania, opowiadania i dekodowania archetypów, które obecne są w publicznym dyskursie w Polsce. Uczestnicy warsztatów będą mieli wcześniej okazję zapoznać się z tekstami wybranymi przez Durmusoglu.

Potencjalni uczestnicy: osoby zainteresowane feminizmem, aktywizmem politycznym, a także opowiadaniem historii.

Wydarzenie jest częścią Konferencji "Jak rozmawiać ze strzelbą, która chce się zabić" >>>