W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Akcja: Czytanie Czechowicza

Data rozpoczęcia 2014-03-15
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kategoria Spotkania

15 marca 2014 roku mija 111. rocznica urodzin Józefa Czechowicza. Od wielu lat w tym dniu Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” zaprasza grono Lublinian do odczytania najbardziej lubelskiego utworu poety „Poematu o mieście Lublinie”.

Do czytania „Poematu” zapraszane są wyjątkowe osoby związane z naszym miastem, w tym roku m.in.: Leszek Bobrzyk, Paweł Bryłowski, Andrzej Pruszkowski, Adam Wasilewski, Krzysztof Żuk, Piotr Szczepanik. „Poemat” przeczytają też chóralnie wszyscy uczestnicy urodzin.
Jak co roku zostanie wydany ręcznie składany i drukowany „Poemat o Mieście Lublinie” w nakładzie zgodnym z aktualną rocznicą urodzin (w tym roku będzie to 111 egzemplarzy) oraz okolicznościowy ex libris, czekoladki i winylowy poemat.


Wwstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne