W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Anna Seniuk / Spis Treści
Data rozpoczęcia 2016-04-10
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a, Lublin
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety – 5/10. Bilety do kupienia na godzinę przed wydarzeniem
Kategoria Spotkanie

Gościem kolejnego spotkania w ramach Cyklu „Spis Treści” będzie Anna Seniuk - aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. W wykonaniu Gościa usłyszymy wybrane przez aktorkę wiersze polskich poetek i poetów.

Anna Seniuk – na stałe związana z Teatrem Narodowym. Absolwentka krakowskiej PWST. Aktorka Starego Teatru w Krakowie i warszawskich teatrów: Ateneum, Powszechnego i Polskiego. Współpracowała z teatrami warszawskimi: Sceną Prezentacje, Wielkim, Kwadrat, na Woli, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, a także z Teatrem Ludowym w Krakowie, poznańską Sceną na Piętrze, Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Lubuskim Teatrem im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze i Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Profesor warszawskiej Akademii Teatralnej. Laureatka nagrody przewodniczącego Komitetu do spraw Radia i Telewizji „Polskie Radio i Telewizja” za kreacje aktorskie w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia. Laureatka Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za rolę tytułową w Moralności pani Dulskiej Zapolskiej w reżyserii Tomasza Zygadły w Teatrze Telewizji. Uhonorowana Wielkim Splendorem – nagrodą Teatru Polskiego Radia, Złotym Mikrofonem, nagrodą za kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia oraz adaptację i reżyserię spektakli radiowych – Balladyny Słowackiego i Pchły szachrajki Brzechwy. Laureatka nagród Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie: Wielkiej Nagrody Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej oraz nagrody za wybitne kreacje aktorskie w przedstawieniach telewizyjnych: Branczu autorstwa i w reżyserii Juliusza Machulskiego i Miłości na Krymie Mrożka w reżyserii Jerzego Jarockiego oraz Udręce życia Levina w reżyserii Jana Englerta. 

Cykl „Spis Treści” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Gośćmi spotkań są ludzie sceny, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również opowieść o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Do tej pory swoimi literackimi „spisami treści” dzielili się: Irena Jun, Stanisława Celińska, Jan Peszek, Jarosław Zoń, Urszula Pietrzak, Mirella Rogoza-Biel, Wioletta Tomica, Beata Fudalej, Natalia Sikora, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Katarzyna Groniec, Agnieszka Glińska, Dorota Segda, Bogusław Byrski, Grażyna Szapołowska, Marcin Bosak, Joanna Szczepkowska, Ewa Skibińska, Ewa Konstancja Bułhak, Maja Komorowska, Dorota Landowska, Stanisław Brudny. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej