W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Antonina Krzysztoń: Skarb

Data rozpoczęcia 2017-06-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 25 / 35 zł
Kategoria Koncert

Autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka i gitarzystka zaprezentuje utwory ze swojej nowej płyty „Skarb”. Po koncercie spotka się z publicznością w Sali Czarnej Centrum Kultury.

Brzmieniowo jej twórczość jest głęboko osadzona w folku. Występuje na wielu imprezach związanych z poezją śpiewaną (m.in. FAMA, Zamkowe Spotkania „Śpiewajmy Poezję”). Jej piosenki, mimo iż dokładnie określone światopoglądowo, trafiają do ludzi o różnych przekonaniach. Krzysztoń stara się szukać tego, co nas łączy; stara się nie oceniać, ale raczej rozważać, zapraszać do zadumy i dialogu. Korzysta z folku, który kocha, co wyraźnie słychać w jej balladach.

Jej teksty i muzyka są niezwykle różnorodne, dlatego też każdy może w nich znaleźć coś dla siebie. Jest nie tylko twórcą muzyki do większości piosenek, które śpiewa, ale także autorką tekstów. Płyta „Skarb” to muzyczne podziękowanie artystom, którzy byli dla niej wsparciem w trudnym okresie dorastania i uczyli ją śpiewać – choć może w dużej mierze nieświadomie. Swój recital artystka wzbogaci utworami z repertuaru Cz. Niemena, J. Kelusa czy B. Okudżawy.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne