W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Artyści estrady: U Studni

Data rozpoczęcia 2019-01-13
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Filharmonia Lubelska im. Henryka Wieniawskiego, ul. M. Curie-Skłodowskiej 5
Organizator Filharmonia Lubelska im. Henryka Wieniawskiego
Udział Płatny
Koszt udziału 40, 30, 20 zł
Kategoria Koncert

Artyści tworzący zespół „U Studni” wywodzą się z grupy Stare Dobre Małżeństwo, gdzie przez ponad dwadzieścia lat współtworzyli niezwykły nastrój koncertów słynących z nie tylko z oryginalnych tekstów, ale i niebanalnej muzyki.  
Twórcze osobowości, naturalność i swoboda bycia na scenie, i świetny kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu „U Studni”. Z kolei liryzm tekstów wytrawnych autorów, z których płynie dystans do otaczającego nas świata, spokojna radość życia i wiara w lepsze jutro w harmonijnym współbrzmieniu dźwięków i głosów tworzą poetycką symfonię – klarowną i autentyczną –  wzmacniającą intensywność przeżycia słuchaczy. Zespół brzmi jednocześnie swojsko i świeżo.
Zespół ma w swoim dorobku trzy płyty: U Studni (Dalmafon 2013), Wąwóz naszych czasów (Dalmafon 2014) oraz Wspólne zdjęcie (Dalmafon 2017), które przygotowali z ogromną pieczołowitością. Nie brak tu wspaniałej energii, różnorodności tematów i motywów, co świadczy o niezwykłym potencjale twórczym zespołu. Grają w całej Polsce, a żywy kontakt ze słuchaczami, integracja duchowa, chęć i potrzeba wspólnego śpiewania z publicznością podczas koncertów stanowią dla nich podstawę działania.

Skład zespołu:

  • Dariusz Czarny – gitary, śpiew
  • Joanna Radzik – skrzypce
  • Ola Kiełb-Szawuła – gitara, śpiew
  • Robert Jaskólski – gitara basowa
  • Ryszard Żarowski – gitary, śpiew
  • oraz gościnnie: Adam Ziemianin – poeta

Najważniejsze wydarzenia cykliczne