W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Bronowice: dzielnicowe opowieści/spacer

Data rozpoczęcia 2020-08-05
Godzina rozpoczęcia 17:00
Organizator Fundacja HerStory
Udział Bezpłatny
Kategoria Spacer

Jeśli lubisz spacery i myszkowanie po mieście ta propozycja jest dla ciebie.
Wydarzenie jest częścią projektu "Bronowice: dzielnicowe opowieści" , dlatego pójdziemy śladami historii, którymi podzielili się z nami mieszkańcy i mieszkanki dzielnicy.
Wybierając się z nami dowiesz się jak rozwijała się nowa część Bronowic, jaka była geneza powstania Krzyża Wdzięczności - czyli pomnika upamiętniającego wydarzenia z lipca 1980 roku, gdzie znajduje się najstarsze drzewo na Bronowicach oraz dlaczego na ulicy Skibińskiej jest najwięcej jaskółek.
Spacer zakończy się niedaleko przystanku "Park Bronowice".

Oprowadza i opowiada Magdalena Łuczyn.

Zaczynamy spod tablicy informacyjnej na rogu ulicy Lotniczej i Droga Męczenników Majdanka, przy sklepie papierniczym i zegarmistrzu, a kończymy w okolicach przystanku Park Bronowice.

Z uwagi na wciąż obowiązujące obostrzenia prosimy o przyjście w maseczkach i zachowanie odpowiedniego dystansu.
Podczas spaceru będą robione zdjęcia do dokumentacji.
Spacer nie będzie forsowny, ale załóż wygodne buty.
Wydarzenie jest bezpłatne.

Projekt "Bronowice: dzielnicowe opowieści" realizowany jest dzięki finansowaniu ze środków Urzędu Miasta w ramach programu Dzielnice Kultury.

Powiązane:

Fundacja HerStory

Najważniejsze wydarzenia cykliczne