W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Charytatywna niedziela - spektakle ”Zły” i „Kamienie w kieszeniach”

Data rozpoczęcia 2010-11-07
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ART Studio, ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Scena Prapremier InVitro zaprasza na dwa spektakle: ”Zły” oraz „Kamienie w kieszeniach” w reż. Łukasza Witt - Michałowskiego. Aktorzy wystąpią nieodpłatnie - całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na chemioterapię aktorki Sylwii Stockinger współpracującej w przeszłości z dyrektorem sceny Łukaszem Witt - Michałowskim, która obecnie walczy z rakiem.

Godz. 19.00 - "Zły"
Sztuka oparta na przeżyciach i doświadczeniach Dariusza Jeża, obecnie aktora Sceny Prapremier InVitro, który w przeszłości zajmował się działalnością przestępczą, za którą otrzymał i odsiedział kilkuletni wyrok. Podczas odbywania kary w Areszcie Śledczym w Lublinie spotkał reżysera teatralnego, Łukasza Witt - Michałowskiego, który w „Teatrze pod celą” realizował Lizystratę Arystofanesa. Wśród osadzonych - aktorów znalazł się także główny bohater. W ten sposób rozpoczyna się autentyczna opowieść o byłym przestępcy, który dzięki spotkaniu ze sztuką odmienił swoje życie.

Twórcy spektaklu "Zły" zrobili sztukę zgrabną i klarowną, bez epatowania bandytyzmem, ale i bez nadmiaru moralizatorstwa. Zrekonstruowali życiorys, dla którego pierwowzorem jest właśnie Jeż, w narrację bardzo prostą i czytelną . Główny ciężar aktorski wziął na siebie Przemysław Buksiński, w roli młodego a potem starszego Darusia jest znakomity. Sekunduje mu udanie Remigiusz Jankowski i sam Dariusz Jeż, też świetny, który przeszedł przemianę z więzienia trafiając do teatru - i nie boi się teraz nam o tym opowiedzieć.
Grzegorz Józefczuk, Gazeta Wyborcza 22.12.09

Godz. 21.00 - "Kamienie w kieszeniach"
Akcja spektaklu rozgrywa się w małej irlandzkiej wiosce i pokazuje konsekwencje, jakie wynikają z wkroczenia wielkiego świata do małej, prowincjonalnej społeczności. Wielkie studio z Hollywood zdecydowało się kręcić tu film i jako statystów wykorzystuje ludzi z okolicy. Opowieść snuje dwóch aktorów, którzy wcielają się w kilkanaście postaci. Atmosfera na planie zdjęciowym oraz kolosalne pieniądze stojące za całą machiną rozbudza w w ludziach nadzieję na przeżycie amerykańskiego snu o sukcesie. Czy życie przyniesie im kolejne rozczarowanie, czy też może spełni ich marzenia?
Spektakl otrzymał Wielką Nagrodę Publiczności festiwalu Kontrapunkt 2007 oraz Anioła Publiczności Wiosennego Festiwalu Teatralnego w Bielsku - Białej 2008.

Bilety: cena biletów na jeden spektakl to 20 zł – w przypadku zakupu wejściówki na oba spektakle 30 zł.
Bilety do nabycia w Art Studio na godzinę przed spektaklem.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne