W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata

Data rozpoczęcia 2019-04-28
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12 / 15 zł
Kategoria Film

Bohaterem fascynującego dokumentu jest Chef Flynn – cudowne dziecko amerykańskich kulinariów; nastolatek, który zdobył szturmem ekstremalnie wymagający świat nowojorskich restauracji.

Pojawiająca się na drugim planie matka Flynna, sprawia że opowieść o amerykańskim śnie, niespodziewanie przesuwa się w stronę psychologicznego thrillera. To więc opowieść o talencie i pasji, ale też o rodzicielstwie i skomplikowanych rodzinnych relacjach.

Całość doskonale przyprawiają wątki: edukacji (jak rozwijałyby się dzieci, gdyby pozwolić im robić to, co naprawdę je interesuje?), niesłychanie konkurencyjnym biznesie restauracyjnym (błyskawiczny sukces młodego kucharza jest nie w smak wielu szefom), czy mediach, które z równą łatwością namaszczają, co strącają swoje gwiazdy.

reżyseria: Cameron Yates
dokumentalny / USA / 2018
czas trwania: 82 min

Najważniejsze wydarzenia cykliczne