W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Cowspiracy: Sekrety zrównoważonego rozwoju

Data rozpoczęcia 2017-06-25
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Inspirujący i odważny film dokumentalny, który zobaczyć powinien każdy mieszkaniec naszej planety.

Reżyserzy przeprowadzają dochodzenie, próbując dowiedzieć się dlaczego największe, znane na całym świecie organizacje ekologiczne nie walczą z istotnym problemem, prowadzącym w ogromnym stopniu do degradacji środowiska. Dokument przekazuje wstrząsające dane, dokładne wyliczenia w bardzo obrazowy, przemawiający sposób. Mimo ponurych faktów, autorzy wskazują, że jest szansa na osiągnięcie zrównoważonego rozwoju nawet przy rosnącej populacji. Stawiając czoła jednemu z największych wyzwań ludzkości, konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych.

Kip Andersen na co dzień stara się żyć ekologicznie: segreguje odpady, oszczędza wodę i podróżuje rowerem. Jednak jego działania okazują się być jedynie kroplą w oceanie. Film, którego producentem wykonawczym jest Leonardo DiCaprio ujawnia jak niszczycielski i daleko idący wpływ na środowisko ma chów przemysłowy. Odbija się on na oceanach, lasach deszczowych, wreszcie na zmianie klimatu całej planety.

reżyseria: Kip Andersen, Keagan Kuhn
dokumentalny/ USA / 2014
czas trwania: 85 min

Najważniejsze wydarzenia cykliczne