W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Cykl Warsztatów Improwizacji Teatralnej

Data rozpoczęcia 2009-04-09
Godzina rozpoczęcia 17:30
Kategoria Cykl

Cykl Warsztatów Improwizacji Teatralnej w ramach Pracowni Słowa przy Centrum Kultury w Lublinie.

"Teatr improwizacyjny" lub „improwizowany” w skrócie nazywany też „Improv”. Świetnie się sprawdza w pracy z młodymi adeptami sztuki scenicznej, zawodowymi aktorami, oraz z ludźmi w żaden sposób niezwiązanymi z teatrem. „Improv" uczy zrozumienia i tworzenia struktury dramatycznej widowiska, kształtuje osobowość, rozwija wyobraźnię, zmusza do kreatywnego myślenia, integruje grupę, uczy współpracy i pokory. „Improv" zostało stworzone w latach sześćdziesiątych, jako forma treningu dla aktora, lecz szybko odkryto jego oryginalność i atrakcyjność sceniczną. Od tamtej pory ten rodzaj teatru bez rekwizytów, kostiumów, dekoracji, a także bez scenariusza i reżysera, ale z ogromną dozą spontaniczności i humoru zdobywa sobie coraz większe grono entuzjastów na całym świecie.

Warsztaty prowadzi:

Przemysław Buksiński - Absolwent Animacji Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi zajęcia z Warsztatów Teatralnych na wydziale Pedagogiki i Psychologii (AiMK) UMCS, Warsztaty Teatralne w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie oraz Warsztaty Improwizacji Teatralnej w Centrum Kultury w Lublinie.Twórca grupy "No Potatoes".

Termin: Każdy czwartek godzina 17.30 Sala Czarna CK.

Koszt warsztatów: 100 zł/mc.

Prowadzenie: Przemysław Buksiński

Najważniejsze wydarzenia cykliczne