W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF „Czy to wypada? Savoir - vivre dla każdego” | „A nóż widelec - etykieta stołowa”

Data rozpoczęcia 2018-05-18
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”, ul. Wyżynna 16
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Czas trwania – 1,5 h

Podczas majowego spotkania z cyklu „Czy to wypada? Savoir – vivre dla każdego” zaprosimy Państwa do zapoznania się z etykietą stołową.

Pamiętasz scenę z restauracji z filmu „Pretty Woman”, w której Julia Roberts dzielnie walczy z kolejnymi daniami oraz egzotycznymi sztućcami? Czy Tobie również zdarza się czuć mało komfortowo przy stole? Nie masz pewności co zrobić z lnianą serwetą po wstaniu od stołu lub jak się odnaleźć w gąszczu noży, łyżeczek i widelczyków? Wszystkie te wątpliwości rozwiejemy przy okazji naszego spotkania – warsztatu, w czasie którego przymierzymy się zarówno do wyjść do restauracji, jak również do spotkań rodzinnych i sytuacji, gdy będziemy na przyjęciach wśród mniej znanych osób.

O cyklu:

Cykl „Czy to wypada? Savoir - vivre dla każdego” poświęcony jest uprzejmości, szacunkowi i kulturze. W przystępny i przyjazny sposób będziemy rozmawiać o dobrych manierach i ich znaczeniu, tak by uświadomić sobie, że nie są żadną przeszkodą, a drogą do ułatwienia sobie życia i budowania pewności w relacjach z innymi. Zastanowimy się m.in. nad tym: kto komu podaje rękę, jak ubrać się z „klasą”, czy słowo „Witam” w e-mailu to błąd oraz kiedy nie wypada odbierać telefonu. Wiele przypomnimy, uporządkujemy, wyjaśnimy dylematy. Zapraszamy do wspólnego dbania o kulturalne relacje międzyludzkie. Dobre maniery to nie tylko zasady, ale także zdrowy rozsądek, intuicja i naturalność. Aby oczekiwać czegoś od innych musimy zadbać najpierw o swoje maniery. Zapraszamy osoby w każdym wieku!

Prowadząca: Karolina Grochowicz – Stec
Koordynatorka cyklu: Lidia Dzhmachyan
Zapisy, kontakt : lub pod nr telefonu: 81 466 59 18

 

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne