W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF „Czy to wypada? Savoir-vivre dla każdego” | Maniery na wakacjach

Data rozpoczęcia 2018-09-21
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”, ul. Wyżynna 16
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Wakacje, urlopy i podróże to bardzo przyjemny czas. Bez względu na to, w jakim kierunku zmierzamy dostosowywanie się do pewnych powszechnych reguł i obyczajów pozwala nie tylko czuć się komfortowo, ale też unikać gaf i nieporozumień w nieznanym nam kraju. Jak powiedziała Judith Martin: „Każde społeczeństwo ma dwa rodzaje zasad: prawa i obyczaje. Prawa służą temu, żebyśmy siebie wzajemnie nie krzywdzili, obyczaje – żebyśmy nie doprowadzili siebie do obłędu”. To prawda ważna także w czasie wypoczynku. Wiele norm i obyczajów ma charakter uniwersalny, międzykulturowy, ale są też takie zasady, które różnią się ze względu na odmienne środowisko geograficzne, uwarunkowania historyczne czy tradycję. Aby podsumować mijający wakacyjny czas warto zastanowić się, jak kulturalnie wypoczywać? I nie chodzi tylko o zasady i konwenanse, a o wspólny świat wartości oparty na zrozumieniu i szacunku.

Prowadzenie – Karolina Grochowicz-Stec
​Zapisy –

Cykl „Czy to wypada? Savoir-vivre dla każdego” poświęcony jest uprzejmości, szacunkowi i kulturze. W przystępny i przyjazny sposób będziemy rozmawiać o dobrych manierach i ich znaczeniu, tak by uświadomić sobie, że nie są żadną przeszkodą, a drogą do ułatwienia sobie życia i budowania pewności w relacjach z innymi. Zastanowimy się m.in. nad tym: jak zadbać o wizerunek człowieka dobrze wychowanego, zachowywać się na różnego rodzaju uroczystościach, czy też na urlopie. Wiele przypomnimy, uporządkujemy, wyjaśnimy dylematy. Zapraszamy do wspólnego dbania o kulturalne relacje międzyludzkie. Dobre maniery to nie tylko zasady, ale także zdrowy rozsądek, intuicja i naturalność. Aby oczekiwać czegoś od innych musimy zadbać najpierw o swoje maniery. Zapraszamy osoby w każdym wieku!

Najważniejsze wydarzenia cykliczne