W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Czytanie performatywne sztuki Julii Holewińskiej „Ciała obce”

Czytanie performatywne sztuki Julii Holewińskiej „Ciała obce”
Data rozpoczęcia 2012-04-13
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Ciała obce – Julia Holewińska / czytanie performatywne
reżyseria: Joanna Lewicka
czytają: Przemysław Buksiński, Jacek Dragun, Piotr Gajos, Dariusz Jeż, Urszula Pietrzak, Wioletta Tomica, Ilona Zgiet, Agata Zwierzyńska

Akcja "Ciał obcych" toczy się w latach 80, osadzona jest w środowisku opozycji. Tekst dotyka jednak nie tylko tematyki starcia wartości i sprzecznych modeli odpowiedzialności za ojczyznę, ale także (lub: przede wszystkim) poszukiwania własnej tożsamości.

Julia Holewińska jest Absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej, młodą dramatopisarką, teatrolożką i recenzentką, doktorantką Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Na swoim koncie ma m. in. sztuki: „Wodewil” i „Zina”, „Ciała obce” i „Rewolucja balonowa”. Publikowała m.in. w „Dialogu”, „Dwutygodniku”, „Kontekstach”, „Tygodniku Powszechnym”, „Teatrze”. Dwukrotna stypendystka Ministerstwa Kultury.

Po czytaniu odbędzie się spotkanie z Julią Holewińską i twórcami.

Czytelnia Dramatu to projekt teatru Scena 21 działającego w ACK UMCS "Chatka Żaka", który ma na celu popularyzowanie współczesnego tekstu dramatycznego poprzez publiczne czytania performatywne najnowszych dramatów polskich, przez spotkania z ich autorami i dyskusje na temat kondycji dramatu polskiego. Naszym założeniem jest inicjowanie wydarzeń ponad instytucjonalnych, skupiających aktorów oraz reżyserów różnych teatrów lubelskich i nie tylko (profesjonalnych oraz studenckich).
Czytelnia Dramatu współpracuje z Przestrzenią Działań Teatralnych ACK, Zakładem Teatrologii UMCS, Teatrem Centralnym oraz z miesięcznikiem „Dialog” poświęconym dramaturgii współczesnej.

Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej