W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Czytelnia Dramatu: William Szekspir: "Wieczór Trzech Króli"

Data rozpoczęcia 2019-01-06
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Czytelnia Dramatu zaprasza na trzecie już spotkanie z cyklu czytań scenicznych poświęconych twórczości Williama Szekspira.
„Wieczór Trzech Króli” – jedna z najpopularniejszych komedii Szekspira stanowić będzie dla nas próbę otwarcia formuły ,,czytania” poprzez język teatru muzycznego, teatru tańca i eksperymentów narracyjnych. Szczególnie ważnym aspektem pracy nad tekstem będzie wydobycie buntowniczych i wywrotowych treści ukrytych pod powierzchnią komediowej fabuły.

Po czytaniu odbędzie się rozmowa i spotkanie z realizatorami.
Prowadzenie spotkania: Dominik Gac  
Reżyseria: Maciej Gorczyński 
Czytają: Aleksandra Nowakowska (studentka Wydziału Teatru Tańca AST w Bytomiu); absolwenci Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach: Beata Szymańska, Kajetan Mojsak, Maciej Czerniak, Szymon Kałużny
Oprawa plastyczna: Iwona Bandzarewicz
Tłumaczenie: Stanisław Barańczak

Maciej Gorczyński – absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu AST w Krakowie oraz Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Współpracownik i aktor Ośrodka Praktyk Teatralnych ”Gardzienice” (gra m.in. w ”Ifigenii w A…” oraz w „Weselu” w reż. Włodzimierza Staniewskiego). Wyreżyserował m.in. „Requiem” Hanocha Levina w krakowskim Teatrze Barakah, „Listy do Mileny” Franza Kafki w OPT ”Gardzienice” i ”Woyzecka” w Teatrze Małym w Tychach. Od 2016 roku współpracuje ze studentami i absolwentami Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.
 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne