W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dookoła Świata – Kinobus. Podróże śladami kultury filmowej

Data rozpoczęcia 2017-07-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Sala Widowiskowa / Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12
Organizator Edukacja Kulturalna Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Centrum Kultury
Kategoria Film

Kinobus to sojusz sztuki filmowej, turystyki kulturowej i lokalnej historii, a jeśli się dobrze przyjrzeć, to także edukacji, socjologii czy architektury. To inspiracja do uruchomienia wspomnień. To wreszcie niepowtarzalny sposób spędzania wakacyjnych weekendów. Pasażerowie Kinobusu odwiedzają istniejące i nieistniejące kina w dużych miastach i niewielkich mieścinach. Spotykając się z ich byłymi i obecnymi pracownikami, oczywiście oglądają filmy, ale także poznają inne atrakcje krajoznawcze i kulinarne wybranego regionu. Kinobus jeździ po Polsce od 2015 roku, a pomysł nań przybył ze Słowacji. Dlaczego, po co, kiedy oraz przede wszystkim skąd i dokąd – na te pytania odpowie pomysłodawca i pilot polskiego Kinobusu.


Maciej Gil – historyk i animator kultury filmowej, organizator licznych wydarzeń filmowych, dziennikarz, prelegent i edukator, na co dzień związany z krakowską Fundacją Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison (Kino Agrafka, Kinokawiarnia Kika, DKF Rozpięci, „X. Informator Kin Studyjnych”, Kinobus, Krakowskie Spacery Filmowe), pomysłodawca i pilot Kinobusu.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne