W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Duo Impro

Data rozpoczęcia 2017-05-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 7 / 9 zł
Kategoria Improwizacja

Na wieczór z improwizacją teatralną zapraszają Michał Lech i Piotr Kocur z grupy „Innymi Słowy impro”.

Dwóch improwizatorów odgrywa jedna dłuższą scenę na temat zadany przez publiczność. Każdy z z nich ma do odegrania kilka postaci, w zależności od tego w jakim kierunku zmierza scena i jakie są jej dalsze okoliczności. Całość skupia uwagę widza szybkimi zmianami akcji, emocji i postaci, o których decydują widzowie.
Formuła „duo impro” dobrze sprawdza się wśród grup zajmujących się improwizacją w całej Polsce. Polega na krótkich scenkach, czyli tzw. short forms – kilkuminutowych fabułach tworzonych ad hoc na scenie.

Twórcą idei teatru improwizowanego jest Keith Johnstone – angielski reżyser, znany z nowatorskiego podejścia do widowiska teatralnego. Celem jego formuły jest przede wszystkim zabawa i przyjemność, a metodą – technika improwizacji ułatwiająca poddanie się twórczemu instynktowi, uwalniającemu indywidualny, zazwyczaj ukryty potencjał aktorów.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne