W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF „Dźwiękowisko” – spotkanie z Grażyną Lutosławską

Data rozpoczęcia 2018-06-17
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Grażyna Lutosławska - dziennikarka i pisarka, autorka książek dla dzieci („Leon i Kotka, czyli jak zrozumieć mowę zegara”, „Wielkie zmiany w dużym lesie”, „Jak Arni i Dobek ratowali świat”), sztuk teatralnych („O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata”, „Anioł za lodówką”), a także kilkudziesięciu słuchowisk radiowych (dla dorosłych i dla dzieci) oraz esejów, opowiadań i felietonów. Jej opowiadania ukazały się w międzynarodowym zbiorze „Fremd sein”. Pisze teksty piosenek – również do spektakli teatralnych, prowadzi spotkania literackie.

Co da się usłyszeć w ciszy? Do czego może zaprowadzić nas dźwięk otwieranych drzwi? Czy to możliwe, że ucho widzi czasem więcej niż oko? O historii słuchowisk, pracy nad nimi, świecie, który da się zbudować z dźwięków, opowie Grażyna Lutosławska. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną fragmenty słuchowisk w jej reżyserii zrealizowanych w Radiu Lublin, m.in. „Anioła za lodówką”, „Obrony Sokratesa” i „Bazarku”.

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne