W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film: 68 kill

Data rozpoczęcia 2017-09-23
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Nowa Aleksandria, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału do kupienia w kasie CK lub online
Kategoria Film

thriller, komedia / USA / 2017 / 93' / 16 +
# przemoc / girl power / polska premiera
Seks, przemoc, rock'n'roll i potwór gender.

Grzebanie się w oczyszczalni ścieków to na pewno nie idealna wizja życia, ale Chip to w gruncie rzeczy łajza. Jego jedyną zasługą jest fakt, że ma świetną dziewczynę Lizę. Wprawdzie jej główny wkład w ich relację to pieniądze od sponsora, ale każdy związek ma swój urok. Gdy dziewczyna proponuje, by okraść jej „dobroczyńcę”, odkrywa przed Chipem swoją ciemną stronę, której chłopak nigdy nie zauważył lub nie chciał widzieć. Teraz Chip ma broń w dłoni, 68 000 dolarów, dziewczynę w bagażniku i niecałe 24 godziny na to, żeby posprzątać cały ten bałagan.

Za przedstawianie przemocy w sposób iście rockandrollowy, reżyser mógłby przybić piątkę z Quentinem Tarantino. „68 Kill” to prawdziwa petarda. Mamy w tym koktajlu składniki przyprawiające o przyjemny zawrót głowy: od niewybrednego, ostrego poczucia humoru po szybkie tempo, nieoczekiwane zwroty akcji i komiksową estetykę. I cieszy fakt, że reżyser odwrócił wszystkie sztampowe role damsko-męskie, znane z wielu filmów epatujących przemocą. Dawno nie było w kinie obrazu tak boleśnie dającego w kość stereotypom.

reżyseria: Trent Haaga
scenariusz: Trent Haaga (na podstawie powieści Bryan’a Smith’a)
obsada: Matthew Gray Gubler, Annalynne Mccord, Alisha Boe, Sheila Vand, Sam Eidson 

Wydarzenie w ramach: 3. Splat!FilmFest - horror film festival

Najważniejsze wydarzenia cykliczne