W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film: Akademia Pana Kleksa, część II

Data rozpoczęcia 2017-09-24
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Nowa Aleksandria, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

film dla dzieci, muzyczny, fantastyczny / Polska, ZSRR / 1983 / 82′ +77′
# film kultowy / 80's / piegi

Akademia Pana Kleksa to przedziwny przybytek, w którym uczą się tylko chłopcy o imionach zaczynających się na literę „A”. Nie mniej ekscentryczny jest sam wychowawca, który funkcję profesora łączy z czarowaniem i poszukiwaniem przygód. Ich wspólny los jest jednak zagrożony przez niejakiego Filipa Golarza – tajemniczego fryzjera, który poprzysiągł sobie zniszczyć Akademię.

Ten film to popis niczym nieskrępowanej wyobraźni, która okazała się decydująca dla jego kultowego już statusu wśród dzisiejszych trzydziestolatków. Tak samo jak słynny przemarsz wilków, który spędzał sen z powiek niejednemu z nich. A dziś? Warto wrócić do „Akademii Pana Kleksa”, by przekonać się samemu, ponieważ jest to film, który z powodzeniem może obejrzeć zarówno dziecko, jak i rodzic, dla którego będzie to sentymentalny powrót. Warto tym bardziej, że produkcja ta nadal potrafi fascynować najmłodszych, którzy będą mieli okazję dzielić to samo doświadczenie filmowe ze swoimi rodzicami.

reżyseria: Krzysztof Gradowski
scenariusz: Krzysztof Gradowski
obsada: Piotr Fronczewski, Sławomir Wronka, Leon Niemczyk, Zbigniew Buczkowski

Najważniejsze wydarzenia cykliczne